Zeka Oyunları

Zeka oyunları kategorimizde tüm dünyada büyük ilgi çeken hafıza geliştirme uygulamalarını bir arada topladık. Kategorimizde SOS, XOX, Mangala, Mayın Tarlası, Solo Test, Rubik Küp, Sudoku, Tangram, Hanoi Kuleleri, 2048 ve Koridor gibi eski nesil yada klasik diyebileceğimiz uygulamalar bulunmaktadır. Ayrıca Happy Glass, Nokta Birleştirme, Kare Kapmaca, Kağıt Katlama, Nonogram ve Şekil Birleştirme gibi son yıllarda moda olan ve daha çok mobil cep telefonları ve tabletler için üretilen uygulamalarda bulunmaktadır.

Tüm bu uygulamalar bilgisayar ortamında kullanıcılara bedava ve ücretsiz olarak sunulmuştur. Her yaştan insanın ilgisini çeken ve önemli bir vaktini de harcadığı bu uygulamalar ile eğlenceli ve zevkli zaman geçireceksiniz. Zeka oyunları oynayan çocuklarda ve yetişkin bireylerde; yaratıcı ve eleştirisel düşünme, çabuk öğrenme, hızlı karar verme, olasılık hesaplama, mantığı etkili kullanma gibi faktörler, diğer insanlara göre daha hızlı gelişiyor. Kategorimizde bulunan bazı uygulamalar okullarda ders dışında egzersiz kusr şekinde öğrencilere veriliyor. Mangala gibi eski Türk geleneğine uygulamaların okullar arasında turnuvası bile yapılmaktadır. 

Bunun için Mangala, Solo Test, SOS, XOX, Mayın Tarlası ve Sudoku gibi uygulamaları Rekoroyun.com'un uzman grafiker ve yazılımcı kadrosu ile geliştirdik. Bu sayede Türk insanının sevdiği bu uygulamaları kendi uzman kadromuzla geliştirerek ziyaretçilerimize ücretsiz ve bedava olarak sunuyoruz.

En Güzel Zeka Oyunları

Tüm Zeka Oyunları

1 2 3 4 5 ...7 »