Bulmaca Oyunları

Bulmaca oyunları kategorimizde tüm dünyada her yaştan insanın zevkle çözmeye çalıştığı fark bulma, kaçış, kurtarma ve şekil yapma uygulamalarını bir arada toplamaya çalıştık. Her bir uygulamada ziyaretçilerimiz zeka ve düşünme becerilerini kullanıp sonuca ulaşmaya çalışıyor. Zamana karşı mücadele verilen uygulamalarda ise hızlı karar verme becerilerinizi geliştiriyorsunuz.

Kaçış uygulamaları, hapisten kaçış, evden yada odadan kaçış olmak üzere farklı versiyonlarla karşınıza çıkıyor. Bu tarz uygulamalarda herhangi bir ortamda kilitli kalmış kişiyi elinizde bulunan malzemeler ve seçenekleri kullanarak dışarı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Kilitli kalınan ortam aynı zamanda tuzaklarla da doludur. Dışarı çıkmaya çalışırken bir çok kez ölebiliyorsunuz. Fark bulma uygulamalarında yanyana yada alt alta verilen resimlerdeki farklılıkları görip işaretliyorsunuz. Bu tarz uygulamalarda kısıtlı bir süre veriliyor. Bu süre içerisinde her iki resminde her pikselini tane tane inceleyip eksik çizilmiş yada farklı boyanmış kısımlarını keşfediyorsunuz. Kurtarma uygulamalarında içinde ateş, su veya vahşi hayvanlar bulunan platformdaki insanları dışarı çıkartıyorsunuz. Platformun farklı bölgelerinde pinler bulunuyor. Bu pinleri ileri geri hareket ettirerek tehlikeleri yok ediyorsunuz. Şekil yapma uygulamalarında ise verilen parçalardan anlamlı bir resim oluşturuyorsunuz. Bu uygulamalarda farklı düşünme ve görme becerilerinizi kullanarak sonuca ulaşmaya çalışıyorsunuz. Verilen şekilleri aklınızda birbirleriyle birleştirip yeni bir şekil elde ediyorsunuz. Şekillerin köşeleri ve kenarlarını hesaba katıp istenilen biçimi oluşturuyorsunuz.

Bu uygulamaların dışında farklı tarzda tasarlanmış zeka oyunları da karşınıza çıkıyor. Bulmaca oyunları oynarken her bir uygulamada düşünme zeka becerilerinizi kullanıp cevabı en kısa sürede çözmeniz gerekiyor. Böylece hem kaliteli hem de eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

En Güzel Bulmaca Oyunları

Tüm Bulmaca Oyunları

1 2 3 4 »