Candy Crush Oyunları

Candy Crush oyunları ilk olarak 2012 yılında geliştirilmiş ve bu tarihten itibaren tüm dünyada her yaştan insan tarafından büyük beğeni toplamıştır. Tüm uygulamaların temel mantığı aynı renk ve şekle sahip olan nesneleri alt alta tada yan yana getirerek yok olmalarını sağlamaktır. Her bir uygulamada şeker, elmas, mücevher, sebze ve meyve gibi farklı nesneler bulunuyor.

Nesnelerin patlayıp yok olması için en az 3 tanesinin yan yana yada üst üste denk gelmesi gerekiyor. Eğer 4 ve üstü nesneyi birleştirirseniz özel patlatma efektlerine sahip olabiliyorsunuz. Böylece tek hamlede aynı satır, sütün yada bölgesel patlatma işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Uygulamaların bazılarında her patlatma sonucunda puan kazanıyorsunuz. Bazı uygulamalarda ise bölümleri geçebilmek için görevler veriliyor. Bu görevleri tamamlamak için ise sınırlı sayıda hamle hakkınız bulunuyor ve hamlelerinizi en verimli şekilde kullanmanız gerekiyor. Yani zeka ve düşünme becerilerinizi zorlayıp aynı anda en fazla patlatma işlemini gerçekleştirmeye çalışmanız gerekiyor. Yada bir kaç hamle sonrasını hesap edip ona göre hamle yapmanız gerekebilir. 

Candy crush oyunları oynarken her bölümde farklı bir maceranın içinde kendinizi bulacaksınız. Her yeni bölümde yapmanız gereken görevler bir önceki bölümlere göre biraz daha zor olarak karşınıza gelecektir. Böylece sürekli düşünme becerinizi kullanıp zeka seviyenizi geliştirebileceksiniz.

En Güzel Candy Crush Oyunları

Tüm Candy Crush Oyunları

1 2 3 »