Platform Oyunları

Platform oyunları kategorimizde bulunan uygulamaların hemen hemen hepsinde bir ana karakter ve onun kahramanlıklarla dolu maceralarından oluşuyor. Ana kahraman engellerle, tuzaklarla ve düşmanlarla dolu parkurda ilerliyor. Kahramanın parkurda ilerlerken koşması, zıplaması, tırmanması hatta dövüş hareketleri yapması gerekmektedir. Bu şekilde hedefine ulaşarak görevini tamamlıyor.

Bu eylemleri yapmak için kullanıcı tarafından fare veya yön tuşları ile yönlendiriliyor. Her bölüm başlangıcında yapmanız gereken görevler kısaca açıklanıyor. Bu açıklamalar aynı zamanda kullanıcı için de ipucu niteliğindedir.

Kategorimizde Sonic ve Vex gibi tüm dünyada büyük ilgi gören uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalar çok fazla sevildiği için devamı niteliğinde farklı versiyonları da üretici firma tarafından piyasaya sunulmuştur. Uygulamalarda ana karakter daha çok çöp adam kullanılmıştır. Bazı uygulamalarda parkur üzerinde hızlı hızlı koşarak hayatta kalıyorsunuz. Aynı zamanda karşınıza çıkan düşmanlarla dövüş yaparak bitiş noktasına ulaşıyorsunuz. Bütün uygulamalar hem bilgisayar hem de cep telefonu ve mobil tabletlerde rahatlıkla çalışabiliyor. Kategorimizdeki çeşitlilik ve zenginlik nedeniyle platform oyunları oynarken her bir uygulamada kendinizi farklı bir macera içinde bulacaksınız.

En Güzel Platform Oyunları

Tüm Platform Oyunları

1 2 3 4 5 ...8 »