Mahjong Oyunları

Mahjong oyunları 19. yüzyılda ortaya çıktığı sanılan Çin kültürüne ait bir masa oyunudur. Kategorimizde piramit şeklinde dizilmiş Çin domino taşları ve satır ve sütun şeklinde sıralanmış eşleştirme uygulamaları olmak üzere 2 farklı tarzda mahjong oyunları bulunuyor. Her bir uygulamada zihninizi zorlayıp zeka ve düşünme becerilerinizi geliştiriyorsunuz. 3D görüntüye sahip uygulamalarda ise taşları sağa sola yada yukarı aşağı sürükleyerek çevirerek 360 derece inceleme imkanı buluyorsunuz.

Genelde üzerinde Çin kültürünü yansıtan harfler ve resimler bulunan 136 veya 144 taştan oluşuyor. Bu taşlar birbirlerinin üzerine dizilerek bir piramit gibi şekil alıyor. Aynı renk, desen veya şekle sahip olan iki taşa peşpeşe tıklayarak yok olmalarını sağlıyorsunuz. Yok olan taşlar altta bulunan taşların görünmesini sağlıyor. 

Kategorimizde bulunan bütün uygulamalarda taşların seçili konuma gelebilmesi için mutlaka bir kenarının boş olması gerekiyor. Taşların dört tarafında da başka bir taş bulunuyorsa bu taş seçilemiyor ve hamle yapma imkanınız bulunmuyor. Bu şekilde her uygulamada taşları birbirleriyle eşleştirip ekranı temizlemeye çalışıyorsunuz. Eğer eşleyecek taş kalmadığında "Yeniden Dizme" hakkınızı kullanarak farklı bir dizilim elde ediyorsunuz. Bazı uygulamalarda taşları eşleştirdikçe puan kazanıyorsunuz. Bazı uygulamalarda ise ekranı temizlemek için kısıtlı bir süre veriliyor. Bu süre içerisinde ekrandaki tüm taşları temizleyemezseniz yanıyorsunuz ve aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Mahjong oyunları oynarken her bölümü süre bitmeden en az hamleyle tamamlayıp strateji geliştirme kabiliyetinizi, düşünme ve hızlı karar verme becerilerinizi daha kolay geliştirebilirsiniz. 

En Güzel Mahjong Oyunları

Tüm Mahjong Oyunları

1 2 3 »