Onet Connect Oyunu

Onet Connect Classic
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Onet Connect Oyunu Nasıl Oynanır ?

Onet connect oyunu komik hayvanlar, şeker ve meyve çeşitleri olmak üzere 3 ana kategoriden oluşuyor. Önce bu kategorilerden birini seçerek başlıyoruz. Eşleştirme ekranı 6 satır ve 12 sütun olmak üzere 72 kareden oluşuyor. Karelerde seçmiş olduğunuz karakter tarzında resimler bulunuyor. Aynı resimlerin üzerine peş peşe tıklayıp eşleştirerek yok olmalarını sağlıyorsunuz. Eşleştirme işlemi yaparken kareler arasına çizgi çiziliyor. Çizilen çizgi en fazla 2 köşeli olabiliyor. Bu sayede çizgiler "L, Z ve U" harfi şeklini alıyor. Resimler arasında bağlantı çizilecek bir yol bulunmazsa eşleşme gerçekleşmiyor.

Onet connect oyunu oynarken önce kenarlardaki resimleri birbiriyle eşleştirerek kare sayısını azaltmaya çalışmalısınız. Sonra kenarlardan merkeze doğru gelerek yavaş yavaş ekranı temizlemelisiniz. Ekrandaki tüm resimleri eşleştirdiğinizde bölümü tamamlıyorsunuz ve bir sonraki bölüme geçiş hakkı kazanıyorsunuz. Tüm resimleri eşleştirmek için ekranın sol üst köşesinde görünen kısıtlı bir süre veriliyor. Bu süre bittiği halde ekranda halen daha eşleşmemiş resim kalırsa yanıyorsunuz. Bu durumda da aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz.

İlerleyen bölümlerde eşleştirme işlemi yaptıkça tüm kareler aynı yöne doğru toplanıyor. Bu durum aslında kendi içinde fırsatlar doğuruyor. Hemen merkezde eşleşen resimler arasında bağlantılar çizerek onları yok edebilirsiniz. Resimleri eşleştirdikçe puan kazanıyorsunuz.

Ekranın üst tarafında resimleri yeniden dizme ve ip ucu butonları bulunuyor. Bu butonlara tıklayarak resimleri 5 defa yeniden dizebilirsiniz ve 4 tane eşleştirme ip ucu hakkınızı kullanabilirsiniz.

Yorumlar
fatma nur oyun çok güzel 2023-08-02 11:16:10
VELA Oyun güzel severek oynuyorum ancak level atladıkça bir süre sonra eşleştirme olduğu halde eşleştirme kalmamış gibi ekranda karıştırma hakkını kullanma çıkıyor. bu çok büyük haksızlık level 15 e kadar geldim haklarım olmasına rağmen bir an önce haklarım bitsin diye sürekli karışma canları kullanılıyor. 2020-09-24 14:07:43
superkiz bu oyunu cok sevdim 2020-09-01 11:57:38
qubali balasi cok iyi 2017-05-29 15:39:29
Yorum Yaz