Mahjong Oyunu

Mahjong
Tam Ekran

Mahjong Oyunu Nasıl Oynanır ?

Mahjong oyunu menü sayfasında karşınıza Klasik, Çiçek, Örümcek, Bulut ve Dört Tepe olmak üzere 6 farklı seçenek çıkıyor. Bu şekillerden birini tıklayarak mahjong oyunu oynamaya başlayın. Klasik çin domino taşları, meyve resimleri ve rakamlardan oluşan 3 farklı taş şekli vardır. Sol üst köşede bulunan KALEM şekline tıklayarak bu 3 taş şekli arasından birisini seçin. 

Her taşın üzerinde "1" ile "2" rakamları ve resimler bulunuyor. Üzerinde aynı resim ve aynı rakamlar bulunan taşların üzerine sırayla tıklayarak ekranı temizlemeye çalışın. Her tş temizleme işlemi sonrasında 2 PUAN kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanlar ve bölümde geçirdiğiniz süre ekranın sağ üst köşesinde görünüyor. 

Ekranın sol üst köşesinde geriye doğru eğilmiş OK butonuna tıklayarak bir önceki hamleye geri dönebiliyorsunuz. AMPÜL butonuna tıklayarak birbiriyle eşleşen taşları renkli, diğer taşlarıda siyah beyaz renksiz görüyorsunuz. Ampül butonuna tıkladığınızda daha hızlı mahjong oynayabilirsiniz. Ekranda bulunan tüm taşları temizlediğinizde yada hamle yapacak bir seçenek kalmadığında oyun bitiyor. Eğer ekranda taş kalırsa ve hamle yapacağınız bir seçenek kalmazsa ekrana "YAPABİLECEĞİNİZ HAMLE KALMADI" yazısı çıkarak bölüm bitiyor. Her yok etme işlemini bir sonraki hamleyi düşünerek yaparsanız daha stratejik düşünmüz olursunuz. Bu şekilde tüm taşları bitirme ihtimaliniz daha da artar.  

Yorumlar
sanaa ne coooookkkkkk guzel 2016-12-26 12:39:57
Yorum Yaz