Nehir Geçme Oyunu

Village Story
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Nehir Geçme Oyunu Nasıl Oynanır ?

Nehir geçme oyunu ile zekanızı kullanarak her bölümde verilen bulmacayı çözmeye çalışın. 13 bölümden oluşan bu bulmaca serüveni ile aklınızı kullanarak derenin bu tarafında bulunan canlıları salın üzerine teker teker yada ikişer ikişer yerleştirerek derenin karşı tarafına geçirin. Her seferinde salın üzerinde mutlaka bir kişi olması gerekiyor.

Her bölümün kendine göre kuralları bulunuyor. Bu kurallara uyarak insanları salın üzerine yerleştirmeniz gerekiyor. er bölüm başlarken ingilizce olarak bu kurallar size veriliyor. Örneğin ilk bölümde bir çiftçi koyun, kaplan ve havuç u nehrin karşı tarafına geçirmek istiyor. Burada kaplan ile koyun ve koyun ile havuç yalnız kalmaması gerekiyor. Çünkü koyun ile kaplan yalnız kalırsa kaplan koyunu yer. Koyun ile de havuç yalnız kalırsa koyun havuçu yer. Bu durumları göz önüne alarak nehir geçmme oyunu oynayın ve her bir canlıyı karşıya geçirerek çiftçiye yardımcı olun.

Ekranın sol tarafında bulunan AMPÜL resmine tıklayarak yapmanız gereken adımlar maddeler halinde sıralanmıştır. Canlıların üzerine tıklayarak salın üzerine yerleştirin. Yine canlılar salın üzerindeyken üstlerine tıklayarak ta saldan onları indirin.

Salı hareket ettirmek için sağ alt köşede bulunan yukarı ve aşağı oklara tıklayın. OK yukarı haldeyken tıklarsanız sal karşı tarafa gider. Aşağı durumdayken tıklarsanız da sal bu tarafa geri gelir.

Ekranın sağ üst köşesinde bölümde kaç saniye süre geçirdiğiniz ve kaç tane hamle yaptığınız görünüyor. Bölümü ne kadar az hamlede ve ne kadar az sürede bitirirseniz o kadar fazla yıldız kazanıyorsunuz.

Yorumlar
ismimden size ne 4ü yapamadım çok sinirr:(((( 2020-11-30 10:51:20
merinet français le jeu est très simple 2020-04-25 12:55:48
alex hawery you the det tedy vear to ved the look 2020-03-22 08:58:39
esila nur kaya nasıl oynanıyor 2020-01-28 18:23:34
Yorum Yaz