Ball Sort Puzzle Oyunu

Ball Sort Puzzle
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Ball Sort Puzzle Oyunu Nasıl Oynanır ?

Ball sort puzzle oyunu ile topları, renk ve cinslerine göre ayırarak ayrı ayrı tüplere dizmeye çalışıyorsunuz. Her bölümde farklı renklerdeki toplar ayrı ayrı tüplere karışık olarak dizilmiştir. Topların üzerine fare yada parmağınızla tıklayarak seçili hale getiriyorsunuz. Sonra da topu taşıyacağınız tüpü tıklayıp topun yerini değiştiriyorsunuz. Her bölüme başlarken tüplerin bazılarında toplar bulunuyor. Bunun yanında daha rahat hamle yapabilmeniz için bir yada iki tüp boş olarak size veriliyor. Yani bu tüplerde top bulunmuyor.

Aynı anda aynı tüpte en fazla 4 tane top bulunabiliyor. Bir tüpte 4 tane top varsa o tüpe başka bir topu koyamıyorsunuz yada taşıyamıyorsunuz. Tüpte 1, 2 yada 3 tane top varsa yeni taşıyacağınız topun rengi tüpteki en son bulunan topun rengi ile aynı olmak zorundadır. Başka türlü sistem topu taşımaya izin vermiyor. Bunun için her hamlenizi düşünerek yapmalısınız ve bir sonrası için hamle yapma şansı bırakmalısınız. Bölümleri tamamlamak için hamle sınırlaması yoktur. Yani istediğiniz kadar hamle yapabilirsiniz. Böylece tüm topları ayrı ayrı tüplere dizerek ball sort puzzle oyunu oynamaya çalışıyorsunuz.

 Ekranın alt tarafında bulunan ekstra tüp ekleme butonuna tıklayarak ekrana yeni boş tüp ekliyorsunuz. GERİ ALMA butonuna tıklayarak yaptığınız hamleleri 5 defa geri alabilirsiniz. İPUCU butonuna tıklayarak ta 2 defa ip ucu alabilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz