Bird Sort Puzzle Oyunu

Bird Sort Puzzle
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Bird Sort Puzzle Oyunu Nasıl Oynanır ?

Bird sort puzzle oyunu ile ağaçta bulunan kuşları renk ve cinslerine göre ayırarak ayrı ayrı dallara dizmeye çalışıyorsunuz. Her bölümde farklı renk ve türlerdeki kuşlar ayrı ayrı dallara karışık olarak dizilmiştir. Kuşların üzerine fare yada parmağınızla tıklayarak seçili hale getiriyorsunuz. Sonra da kuşu taşıyacağınız dalı tıklayıp kuşun yerini değiştiriyorsunuz. Her bölüme başlarken dalların bazılarında kuşlar bulunuyor. Bunun yanında daha rahat hamle yapabilmeniz için bir yada iki dal boş olarak size veriliyor. Yani bu dallarda kuş bulunmuyor.

Aynı anda aynı dalda en fazla 4 tane kuş bulunabiliyor. Bir dalda 4 tane kuş varsa o dala başka bir kuşu konduramıyorsunuz yada taşıyamıyorsunuz. Dalda 1, 2 yada 3 tane kuş varsa yeni taşıyacağınız kuşun cinsi daldaki en son bulunan kuşun rengi ve cinsi ile aynı olmak zorundadır. Başka türlü sistem kuş taşımaya izin vermiyor. Bunun için her hamlenizi düşünerek yapmalısınız ve bir sonrası için hamle yapma şansı bırakmalısınız. Bölümleri tamamlamak için hamle sınırlaması yoktur. Yani istediğiniz kadar hamle yapabilirsiniz. Böylece tüm kuşları ayrı ayrı dallara dizerek bird sort puzzle oyunu oynamaya çalışıyorsunuz.

 Ekranın alt tarafında bulunan ekstra dal ekleme butonuna tıklayarak ağaca yeni dal ekliyorsunuz. GERİ ALMA butonuna tıklayarak yaptığınız hamleleri 5 defa geri alabilirsiniz. İPUCU butonuna tıklayarak ta 2 defa ip ucu alabilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz