Koyun Eşleştirme Oyunu

Sheep Sort Puzzle Sort Color
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Koyun Eşleştirme Oyunu Nasıl Oynanır ?

Koyun eşleştirme oyunu ile çiftliğin önünde bulunan hayvanları renklerine göre ayırarak ayrı gruplar halinde içeri alıyorsunuz. Her bölümde farklı renkteki hayvanlar ayrı ayrı sıralara karışık olarak dizilmiştir. Hayvanların üzerine fare yada parmağınızla tıklayarak seçili hale getiriyorsunuz. Sonra da hayvanı taşıyacağınız sırayı tıklayıp hayvanların yerini değiştiriyorsunuz. Her bölüme başlarken sıraların bazılarında hayvanlar bulunuyor. Bunun yanında daha rahat hamle yapabilmeniz için bir yada iki sıra boş olarak size veriliyor. Yani bu sıralarda hayvan bulunmuyor.

Aynı anda aynı sırada en fazla 4 tane hayvan bulunabiliyor. Bir sırada 4 tane hayvan varsa o dala başka bir hayvanı dizemiyorsunuz yada taşıyamıyorsunuz. Sırada 1, 2 yada 3 tane hayvan varsa yeni taşıyacağınız hayvanın rengi sıradaki en son bulunan hayvanın rengi ile aynı olmak zorundadır. Başka türlü sistem hayvan taşımaya izin vermiyor. Bunun için her hamlenizi düşünerek yapmalısınız ve bir sonrası için hamle yapma şansı bırakmalısınız. Bölümleri tamamlamak için hamle sınırlaması yoktur. Yani istediğiniz kadar hamle yapabilirsiniz. Böylece tüm hayvanları ayrı ayrı sıralara dizerek koyun eşleştirme oyunu oynamaya çalışıyorsunuz.

 Ekranın alt tarafında bulunan ekstra sıra ekleme butonuna tıklayarak çiftliğin önüne yeni bir sıra ekliyorsunuz. GERİ ALMA butonuna tıklayarak yaptığınız hamleyi bir önceki konumuna alıyorsunuz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz