Sudoku Oyunu

Sudoku
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Sudoku Oyunu Nasıl Oynanır ?

Sudoku oyunu menü sayfasında bulunan EASY (kolay), MEDIUM (normal), HARD (zor) ve EXPERT (uzman) zorluk seviyelerinden birini seçerek oyuna başlayın. Zorluk seviyesi arttıkça açılışta kutularda bulunan rakamların sayısı azalıyor. Bilgisayarlarda ekranın sol tarafında, cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekranın alt tarafında bulunan 1'den 9'a kadar olan rakamları boş olan kutulara yerleştirin.

Oyun ekranı 9x9 karelerden oluşuyor. Bu karelere 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılmak şartıyla tüm satır ve sütunda dikkate alınarak yerleştirilir. Her satır ve sütunda da 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılıyor. Yine 3x3 karelerde de 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılıyor.

Rakamların bulunduğu kısımda kalem ve silgi butonları bulunuyor. Kalem butonunu kullanarak kutulardaki olası rakamları küçük boyutta yazın. Yani karalama amacıyla her hangi bir kutuda olabilecek sayıları yazarız. Silgi butonuyla da yanlış yazılan rakamları sileriz.

Herhangi bir rakamın üzerine tıkladığımız zaman ekranda o rakamın bulunduğu kutular koyu renkte görünerek dikkatimizi çeker. Her rakamın üzerinde küçük sayılar görünüyor. Bu sayılar o rakamdan kaç tane daha kullanılacağını gösteriyor. Kolaydan zora doğru tüm seviyelerde zeka alıştırması yaparak sudoku oyunu oynayın ve dikkat becerinizi geliştirin.

Yorumlar
merve yalçın ben oyunu bitirdim çok eğlenceli dans et romalle 2021-06-22 14:20:23
murat bende bitirdim :D 2020-01-05 23:45:29
melike 1 arkadaşlar ben oyunu bitirdim 2019-09-28 17:15:34
Yorum Yaz