Seviyeli Sudoku Oyunu

Master Sudoku
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Seviyeli Sudoku Oyunu Nasıl Oynanır ?

Seviyeli sudoku oyunu 6 farklı zorluk aşamasından oluşuyor. Bu aşamalar EASY basit, MEDIUM normal, HARD zor, VERY HARD çok zor, INSANE inanılmaz ve INHUMAN insan dışı olarak belirlenmiştir.

Ekran 9x9 81 kare kutudan oluşuyor. Aynı zamanda tüm alan 3x3 9 tane küçük kare alandan oluşuyor. 3x3 küçük alanlar mavi çizgilerle diğerlerinden ayrılmıştır. Amacımız; aynı satır ve aynı sütünda 1'den 9'a kadar olan rakamları bir kez kullanarak kutuları doldurmaktır. Bunu yaparkende 3x3 küçük alanda da sayıları bir kez kullanarak tüm kutuları doldurmaya çalışıyorsunuz. Herhangi bir kutuya tıkladığınızda o kutunun içinde bulunduğu 3x3'lük bölge, satır ve sütun koyu renkli olarak işaretleniyor. Seçmiş olduğunuz kutuya sayı yazmak için ekranın alt tarafında bulunan rakamların üzerine tıklamanız gerekiyor. Sayfa açılırken hazır olarak verilen rakamları değiştiremiyorsunuz ama sizin yazdığınız rakamları değiştirip yeni rakam yazabiliyorsunuz. Tüm kutuları doldurduğunuzda bulmacayı çözmüş oluyorsunuz.

Alt tarafta bulunan "?" soru işareti butonuna tıklayarak uygulamanın açıklamasını okuyabilirsiniz.ADD butonuna tıklayarak küçük sayılar yazabilirsiniz. Burada ilgili kutuda bulunabilecek sayı ihtimallerini yazabiliyorsunuz. SOLVE butonuna tıklayarak çözümü görebiliyorsunuz. HINT butonuna tıklayarak 5 tane ip ucu rakam rastgele kutulara yazılıyor. Her bir tıklamanızda 1 tane rakam yazılıyor. RESET butonuna tıklayarak aynı sayfaya en baştan başlayarak seviyeli sudoku oyunu oynamaya devam ediyorsunuz.

Yorumlar
BERAT SARI ÇOK GÜZEL 2017-03-29 18:43:56
Yorum Yaz