Bilardo Oyunları

Bilardo oyunları kategorimizde gerçek hayatta zevkle zaman geçirdiğiniz Amerikan, 3 top, 8 top ve 9 top gibi uygulamaları bir arada topladık. Sizinde çok iyi bildiğiniz gibi delikli ve deliksiz olmak üzere iki farklı masa yapısı vardır. Delikli masalarda Amerikan yada 8 top ve 9 top diye isimlendirilen maçlar yapılmaktadır. Deliksiz masalarda ise 3 ve 4 top maçlar yapılmaktadır.

Kategorimizde hem delikli hem de deliksiz masalarda yapılan maçlara ait uygulamaların hepsi mevcuttur. Tüm bu masa ve oyun tarzlarının farklı kuralları bulunuyor. Sayı alma ve faullu atış yapmalar bu kurallara göre belirleniyor. Her bir uygulamanın alt tarafında kuralların olduğu geniş bir açıklama mevcuttur. 

Amerikan yada 8 top diye isimlendirilen uygulamalarda masanın üzerinde siyah ve beyaz topla beraber 16 tane top bulunmaktadır. Istakayla beyaz topa vurup diğer topları sırayla yada karışık olarak deliklerden sokmaya çalışıyorsunuz. Toplar düz ve parçalı olarak isimlendiriliyor. Beyaz ve siyah top hariç her bir topun üzerinde 1'den 15'e kadar rakam yazıyor. Siyah topun üzerinde 8 rakamı yazıyor. Beyaz topta ise rakam bulunmuyor. Tek kişilik maçlarda vurduğunuz topun bir önemi bulunmuyor. Sırayla yada rastgele topları deliklerden sokuyorsunuz. En sonunda da siyah topu deliklerden sokarak maçı kazanıyorsunuz. 2 kişilik maçlarda her bir sporcunun topları farklıdır. Düz yada parçalı toplardan hangisine sahipseniz o topları deliklerden sokmanız gerekiyor. Sonunda da siyah topu deliklerden sokarak maçı kazanıyorsunuz. Aynı kurallar 9 top içinde geçerlidir.

Bunun yanında 3 top ve 4 top çeşitleri de kategorimizde bulunmaktadır. Bu tarz maçlarda ise önce ıstakayla beyaz topa vuruyorsunuz. Sonra beyaz topun masadaki diğer toplara sırayla çarpmasını bekleyip sayı kazanıyorsunuz. Kategorimizde bulunan her bir uygulama ziyaretçilerimize ücretsiz ve bedava olarak sunulmaktadır. Ayrıca bazı uygulamalarda masa ve top görüntüleri 3D tasarım yani 3 boyutlu olarak tasarlanarak ziyaretçilerimizin hizmetine sunulmuştur. Ziyaretçilerimiz bilardo oyunları oynarken hem kaliteli zaman geçirecekler hemde gerçek hayattakine benzer bir heyecan ve adrenalin yaşayacaklar.

En Güzel Bilardo Oyunları

Tüm Bilardo Oyunları