Karambol Oyunu

Carrom With Buddies
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Karambol Oyunu Nasıl Oynanır ?

Karambol oyunu 9 siyah, 9 beyaz ve bir tane de kırmızı taşla oynanıyor. Ekranın alt tarafında sizin atış alanınız ve üst tarafında ise rakibinizin atış alanı bulunuyor. Atış alanına konan büyük dairesel çembere forvet deniliyor. Alt taraftaki baremi sağa sola sürükleyerek atış alanının içinde bulunan forveti sağa sola hareket ettirebiliyorsunuz. Forvetin duracağı konumu ayarladıktan sonra, fare yada parmağınızı forvet üzerine getirip geriye ve sağa sola sürükleyerek atış yapıyorsunuz.

Tahta üzerindeki beyaz sizin siyah taşlar rakibinizindir. Kırmızı taş ise kraliçe taş olarak adlandırılır. Tahtanın dör bir köşesinde taşları sokmak için delikler bulunuyor. Önce beyaz taşları deliklerden sırayla sokmanız gerekiyor. Kırmızı taşı delikten sokmadan önce tahta üzerinde mutlaka bir tane beyaz taşınızın kalması gerekiyor. Kırmızı taşı delikten soktuktan sonra son kalan beyaz taşıda delikten sokarak karambol oyunu oynamayı tamamlıyorsunuz. 

Topları delikten soktukça puan kazanıyorsunuz. Her oyuncunun topa vurması için 30 sn süre veriliyor. Eğer bu süre içinde atış yapmazsanız bilgisayar sistemi sizin yerinize atış yapıyor. Atış yaptığınızda rakibinizin taşını yada forvet taşını delikten sokarsanız bir puanınız siliniyor. Forveti delikten soktuğunuz için ise bir tane beyaz topu delikten çıkartıp tahtanın merkezine yerleştiriyorsunuz. Bunun için karambol oyunu oynarken hem rakip taşları hemde forvet taşını deliklerden sokmamaya çalışmalısınız.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz