Çiftlik Oyunları

Çiftlik oyunları kategorimizde bulunan uygulamaları kullanarak arazinizde hayvancılık ve tarım araçlarını kullanarak sebze ve meyvecilik işlemleri yapıyorsunuz.

Hayvancılık yaparken önce arazinize küçük kümesler inşa ediyorsunuz. Bu kümeslere küçükbaş hayvan dediğimiz tavukları yerleştirip yumurta üretmeye başlıyorsunuz. Elde ettiğiniz yumurtaları pazarda satıp para kazanıyorsunuz ve bu paraları kullanarak domuz, koyun ve inek gibi büyükbaş hayvanlar için ahırlar inşa ediyorsunuz. Arazinizi bir ticaret merkezine dönüştürerek daha çok ürün üretip para kazanıyorsunuz.

Traktör ve biçerdöver gibi tarım arazilerini kullanarak tarlalarınızı ekip farklı türlerde mahsüller yetiştiriyorsunuz. Önce tarlalarınızı traktör ile sürüp kazıyorsunuz. Tohum ekme makinesiyle kazılan alanlara tohumları serpiştiriyorsunuz. Sulama kanalları veya su tankerleriyle tohumlara su verip ürünlerin yetişmesini sağlıyorsunuz. Son olarakta biçerdöver makinesiyle mahsülleri kesip depoluyorsunuz. Elde ettiğiniz mahsülleri satıp paraya çeviriyorsunuz ve kazandığınız paralarla yeni makine ve hayvanlar satın alarak arazinizi geliştiriyorsunuz.

Çiftlik oyunları oynarken kendinizi gerçek bir köy yaşantısı içinde bulacaksınız. Köy halkının günlük yaşamlarda yaptıkları işleri ve işlemleri bir simülasyon ortamı içinde bilgisayar başında gerçekleştiriyorsunuz. Çiftçilerin bir ürünü yada mahsülü yetiştirirken normal hayatta yaptıkları işlemleri adım adım gerçekleştirerek sanal bir ürün elde ediyorsunuz. Bu ürünleri sanal köy pazarlarında yada çifçilerin tedarik sağladığı toptancılara satarak para kazanıyorsunuz. Ayrıca köyde yaşayan bir çiftçinin günlük kullandığı traktör, romörk ve biçerdöver gibi tarım araçlarını kullanarak tarım toplumunun yaşantısı hakkında geniş bir bilgiye sahip oluyorsunuz. 

En Güzel Çiftlik Oyunları

Tüm Çiftlik Oyunları

1 2 »