Sudoku 2 Oyunu

Classic Sudoku Puzzle
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Sudoku 2 Oyunu Nasıl Oynanır ?

Sudoku 2 oyunu menü sayfasında bulunan EASY kolay, MEDIUM orta ve HARD zor seviyelerinden birini seçerek bulmaca çözmeye başlıyorsunuz. Zorluk seviyesi arttıkça açılışta kutularda bulunan rakamların sayısı azalıyor. Rakamları kutulara yazarken, önce sayı yazacağınız kutunun üstüne fare yada parmağınızla tıklayıp kutuyu seçili hale getiriyorsunuz. Sonra yazmak istediğiniz sayının üstüne tıklayarak sayıyı kutuya yazmış oluyorsunuz. Sayılar ekranın alt tarafında bulunuyor. Kutuya sayıyı yazdığınızda, aynı rakam değerine sahip tüm kutular belirgin hale geliyor. Bu durumda yanlış yapma olasılığınız azalıyor.

Oyun ekranı 9x9 karelerden oluşuyor. Bu karelere 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılmak şartıyla tüm satır ve sütunda dikkate alınarak yerleştirilir.  Yine 3x3 karelerde de 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılıyor.

Ekranın alt tarafındaki ONDO butonuna tıklayarak hamlenizi geri alıyorsunuz. ERASE butonuna tıklayarak istediğiniz kutudaki sayıyı siliyorsunuz. NOTES butonuna tıklayarak kutulardaki olası rakamları küçük boyutta yazıp not alıyorsunuz. Yani karalama amacıyla her hangi bir kutuda olabilecek sayıları yazarız. HINT butonuna tıklayarak ta ip ucu alabilirsiniz. Toplamda 5 tane kutuya yanlış sayı yazma hakkınız bulunuyor. Tüm yanlış yazma haklarınızı kullandığınızda yeni bir sayfa açarak sudoku 2 oyunu oynamaya devam ediyorsunuz. 

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz