Sudoku 2 Oyunu

Sudoku
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Sudoku 2 Oyunu Nasıl Oynanır ?

Sudoku master oyunu menü sayfasında bulunan EASY kolay, MEDIUM orta, HARD zor, VERY HARD uzman, EXTREME aşırı zor, MASTER usta ve SAVED GAME sonradan devam etmek üzere kaydetme seviyelerinden birini seçerek bulmaca çözmeye başlıyorsunuz. Zorluk seviyesi arttıkça açılışta kutularda bulunan rakamların sayısı azalıyor. Bilgisayarlar, cep telefonları ve mobil tabletlerde ekranın alt tarafında bulunan 1'den 9'a kadar olan rakamları boş olan kutulara yerleştiriyorsunuz.

Oyun ekranı 9x9 karelerden oluşuyor. Bu karelere 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılmak şartıyla tüm satır ve sütunda dikkate alınarak yerleştirilir. Her satır ve sütunda da 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılıyor. Yine 3x3 karelerde de 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılıyor.

Rakamların üst kısımda bulunan yorum butonunu kullanarak kutulardaki olası rakamları küçük boyutta yazıp not alıyorsunuz. Yani karalama amacıyla her hangi bir kutuda olabilecek sayıları yazarız. OKEY butonuna tıklayarak tüm çözümü görebilirsiniz. İpucu butonuna tıklayarak ta boş olan kutulardan birine rakam yazılıyor. Toplamda 5 tane ip ucu hakkınız bulunuyor. İpucu butonunun üzerinde kalp şekli vardır.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz