Sudoku Master Oyunu

Sudoku Master
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Sudoku Master Oyunu Nasıl Oynanır ?

Sudoku master oyunu menü sayfasında bulunan kolay, orta, zor, uzman ve usta zorluk seviyelerinden birini seçerek bulmaca çözmeye başlıyorsunuz. Zorluk seviyesi arttıkça açılışta kutularda bulunan rakamların sayısı azalıyor. Bilgisayarlar, cep telefonları ve mobil tabletlerde ekranın alt tarafında bulunan 1'den 9'a kadar olan rakamları boş olan kutulara yerleştiriyorsunuz.

Oyun ekranı 9x9 karelerden oluşuyor. Bu karelere 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılmak şartıyla tüm satır ve sütunda dikkate alınarak yerleştirilir. Her satır ve sütunda da 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılıyor. Yine 3x3 karelerde de 1'den 9'a kadar sayılar bir defa kullanılıyor.

Rakamların üst kısımda bulunan kalem butonunu kullanarak kutulardaki olası rakamları küçük boyutta yazıp not alıyorsunuz. Yani karalama amacıyla her hangi bir kutuda olabilecek sayıları yazarız. Silgi butonuyla da yanlış yazılan rakamları sileriz. İptal et butonuna tıklayarak son yapılan işlemi geri alıyorsunuz. İpucu butonuna tıklayarak ta boş olan kutulardan birine rakam yazılıyor. Toplamda 3 tane ip ucu hakkınız bulunuyor.

Herhangi bir rakamın üzerine tıkladığımız zaman ekranda o rakamın bulunduğu kutular koyu renkte görünerek dikkatimizi çekiyor. Bu şekilde bulmaca işlemini daha kolay gerçekleştiriyorsunuz. Kutulara yazılabilecek tüm sayı olasıklarını düşünüp en kısa sürede bulmacayı doldurarak sudoku master oyunu oynamayı tamamlayın.

Yorumlar
şeyma oyun güzel gibi ama biraz hataları var isresenin konuşabiliriz insallAllah anırsınız bu yorumu AMİN görüşmek üzere 2022-10-27 03:53:55
Yorum Yaz