Satranç Ustası Oyunu

The Chess
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Satranç Ustası Oyunu Nasıl Oynanır ?

Satranç ustası oyunu oynamaya başlarken menü sayfasından "AI" seçeneğinden bilgisayara karşı tek kişilik ve "2P" seçeneğiyle de yanınızda bulunan gerçek bir kişiyle 2 kişilik maç yapma seçeneklerinden birini seçiyorsunuz. Ayrıca bu sayfadan taşların ve tahtanın hem desenini, hem şeklini hem de rengini kendi zevkinize göre değiştirebilirsiniz. 

Fareyle yada parmağınızla hamle yapacağınız taşın üzerine tıklayıp seçin ve sonra da seçtiğiniz taşı nerete taşıyacağınızı yine ekrana tıklayarak gerçekleştirin. Tıkladığınız taşın bulunduğu kare ve taşın gidebileceği kare kutular parlak bir şekilde beliriyor.

Siz ve rakibiniz hamle yaparken hemen yan tarafta süre görünüyor. Satranç oyunu oynarken hamle yapmak için ne kadar hızlı karar verirseniz maç sonunda o kadar fazla sayıda yıldızı ödül olarak kazanabiliyorsunuz. Satranç ustası oyunu oynarken yapacağınız her hamlenizde sonraki hamleleri de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Rakibinizin tüm taşlarını tahta dışına atıp şah mat çekerek rakibinizin şahına hareket yapacağı alan bırakmamanız gerekiyor. En sonunda da rakibin şahını yiyerek maçı kazanıyorsunuz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz