Deniz Savaşı Oyunu

Battle Warship Arena
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Deniz Savaşı Oyunu Nasıl Oynanır ?

Deniz savaşı oyunu oynarken bilgisayarlarda "A - D" tuşlarıyla gemiyi hareket ettiriyorsunuz. SPACE boşluk bırakma tuşuna tıklayarak ta düşman gemilerine ateş ediyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekranın sol tarafındaki direksiyonu çevirerek gemiyi hareket ettiriyorsunuz. Sağ taraftaki nişan butonuna tıklayarak ta düşman gemilerine ateş ediyorsunuz. AUTO ON- OFF butonuna tıklayarak ta otomatik ateş etme özelliğini açıp kapatabilirsiniz.

Muharebe alanında bulunan adaların arkasına geçerek düşman ateşlerinden kendinizi koruyabilirsiniz. Düşman gemilerine ateş ettikçe zarar veriyorsunuz ve enerjilerini azaltıyorsunuz. Aynı şekilde düşman ateşleri de sizin geminize isabet ederse gemizin zarar görüyor. Tüm gemilerin üst tarafında enerji yada sağlamlık seviyelerini gösteren baremler bulunuyor. Enerjisi sıfırlanan gemiler yok oluyor ve alandan kayboluyor. Suda bulunan kutuları alarak geminizin hasar gören kısımlarını onarabilirsiniz ve bu şekilde enerji miktarınızı arttırabilirsiniz.

Geminizin çevresinde ateş etme menzilini gösteren bir dairesel alan bulunuyor. Düşman gemileri bu çemberin içine girdiğinde ateş ederek onlara zarar verebilirsiniz. Düşman gemilerini batırıp yok ettiğinizde puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanları kullanarak SHIPS bölümünden geminizin top atma sayısını, ateş etme menzilini, sağlamlığını, hızlı hareket etme özelliğini arttırabilirsiniz. Ayrıca daha büyük gemiler de satın alabilirsiniz. CAPITAN bölümünden de geminizi kontrol eden bir amiral satın alabilirsiniz.

Muharebe sırasında gemilerin çatıştıkları alan sürekli olarak daralıyor. Çatışma alanının etrafı kırmızı çizgi ile çizilmiştir. Eğer gemiler bu kırmızı çizginin dışına çıkarsa enerjileri hızlı bir şekilde azalıyor ve böylece daha çabuk yok oluyorlar. Bunun için deniz savaşı oyunu oynarken sürekli olarak güvenli alanda kalıp düşman donanmasını yok etmeye çalışmalısınız.

Ekranın üst tarafındaki PLAYERS kısmında sizinle beraber suda bulunan gemi sayısını ve KILLS kısmından da yok ettiğiniz düşman gemi sayısını takip edebilirsiniz. Tüm düşman gemilerini yok ettiğinizde muharebeyi kazanıp bölümü tamamlıyorsunuz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz