Microsoft Sudoku Oyunu

Microsoft Sudoku
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Microsoft Sudoku Oyunu Nasıl Oynanır ?

Microsoft sudoku oyunu oynamaya başlarken menü sayfasında bulunan EASY kolay, MEDIUM normal, HARD zor ve EXPERT daha zor seçeneklerden birini işaretleyerek zorluk seviyesini belirliyorsunuz. Ekranın sol tarafında rakamları yerleştireceğiniz kare alan ve sol tarafında ise rakamlar, HINT ip ucu butonu, NOTES not alma ve ERASE silme butonları bulunuyor. 3 tane ipucu hakkınız bulunuyor. HINT butonuna tıkladığınızda herhangi bir yerdeki sayı kendiliğinden yerleştiriliyor. Zorluk derecesi arttıkça ip ucu haklarınız yok oluyor. ERASE butonuna tıklayarak kutulardaki sayı olasılıklarını küçük şekilde yazabiliyorsunuz. ERASE butonuna tıklayarak ta kutuların içine daha önceden yazdığınız notları silebiliyorsunuz. Rakamların üzerinde kaç tane kaldığı yazıyor.

Sudoku alanı 9x9 kutulardan oluşuyor. Amacımız aynı satır ve sütünda sadece 1'den 9'a kadar sayıları bir kez kullanarak sıralamaktır. Ayrıca 3x3 alanlardaki kutularda bulunan sayılarda yine aynı şekilde sadece 1'den 9'a kadar tek sefer kullanılıyor. Sayıları kutuların içine yerleştirdikçe sağ taraftaki sayıların üst tarafındaki sayı değeri 1 azalıyor. Tüm satır ve sütundaki sayıları doğru şekilde yerleştirdiğinizde o satır yada sütun parlayıp sesli bir şekilde sizi tebrik ediyor. Aynı şekilde 3x3 kutuların içindeki satılarda doğru bir şekilde yerleştiğinde sizi sesli ve görüntülü şekilde tebrik ediyor.

Ekranın üst tarafında geçirdiğiniz süre ve zorluk seviyesi görünüyor. Tüm kutulardaki sayıları en kısa sürede doldurarak microsoft sudoku oyunu oynayın. Bu şekilde zeka ve düşünme yeteneklerinizi geliştirip hızlı karar verme becerilerinizi güçlendirirsiniz.

Yorumlar
erdal çok akıcı bir oyun.. 2021-05-02 15:43:39
SADECE ARKADAŞ İSTİYORUM... *EFSANE* 2021-03-26 13:23:13
bade su güzel zaten ben sudoku seviyorum 2021-03-26 09:44:16
Yorum Yaz