Makyaj Yapma Oyunu

Diy Makeup Artist
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Makyaj Yapma Oyunu Nasıl Oynanır ?

Makyaj yapma oyunu oynamaya başlarken CHOOSE A MODEL sayfasından bir kız modeli seçiyorsunuz. İlk aşamada kızın yüzündeki sivilceleri iğne yardımıyla patlatıp temizliyorsunuz. Yüzde işlem yapacağınız bölgeler kesikli çizgilerla size tarif ediliyor. Sonraki aşamaya geçmek için sağ taraftaki OK işaretine tıklamanız yeterlidir. İkinci aşamada kızın yüzüne maske yapıyorsunuz. Üçüncü aşamada kızın kaşlarını tamamen kesip yüzü kremle temizliyorsunuz. Dördüncü aşamada yüzün farklı bölgelerine farklı renklerde fondatenler sürerek deri üstüne yeni bir renk veriyorsunuz. 

Beşinci aşamada kıza lens takarak kızın farklı göz renklerine sahip olmasını sağlıyorsunuz. Bunun için ekranın alt tarafında bulunan seçeneklerden birinin üstüne tıklamanız yeterlidir. Lens tablosunun sağ ve sol tarafında bulunan ok butonlarına tıklayarak diğer seçenekleri de inceleyebilirsiniz. Altıncı aşamada göz çevresini boyayıp yapay kirpik takıyorsunuz. Yedinci aşamada kaş çiziyorsunuz. Sekizinci aşamada dudaklara ruj sürüp saç modeli seçiyorsunuz. Dokuzuncu aşamada kıza elbise giydirip kızın yüzüne geçici dövme yapıyorsunuz. Son olarak ta kıza kolye ve küpe takarak makyaj yapma oyunu oynamayı tamamlıyorsunuz.

Yorumlar
SılaMakeup oyunu az önce oynadım ve şimdi değerlendirmeye geldim. Yorumlarda herkes çok güzel, çok beğendim gibi şeyler söylediği için açıkçası çok merak ettim. Oyunu artıları ve eksileri olarak değerlendirdim. Değerlendirmeme başlamadan önce şunu söylemek istiyorum. Buraya yazacağım tüm düşünceler özneldir ve benim görüşümdür lütfen saygı gösteriniz. Bir makeup artisti olmasamda şuan makyajla ilgileniyorum ve eğitim alıyorum bu yüzden yorumlarımı makyaj bilgilerime göre yapacağım. Öncelikle oyuna başladığımızda direk makyaj yerine bir maske uygulamamız benim için bir artı oldu ve bu maskeyi uygulama işlemi gerçekten bir oyun için gerçekçiydi fondöteni sürme ve sünger yardımıyla yayma ve pudra sürmede aynı şekilde başarılıydı. aynı zamanda oyunda makyaj için yeterince malzeme vardı kontür,highlighter,pudra gibi. Fakat oyunun devamında sürdüğümüz far ve rujun renkleri hoşuma gtmedi. Tabii ben bu yorumu 2024 yılında yapıyorum bu oyun çok eskiye dayalı bu yüzden o yılda moda olan renkler kullanılması normal. Fakat günümüz için uygun makyaj renkleri olduğunu düşünmüyorum. İçlerinden en normal renkleri kullanmaya çalıştım. Göz rengi ve takı seçme gibi şeyler bence gereksizdi. Çünkü adı üstüne bu bir makeup oyunu. Saç modeli niye koymuşlar anlamadım ama saç modelinide kendimiz yapabilsek bu bir artı olurdu. Ayrıca kıyafet seçeneği azdı ve ben beğenmedim. Bunlar benim ilgilendiğim şeyler değil tabii. Sadece makyajı değerlendirirdiğimde bu oyuna 5 üzerinden 4 puan veririm. 1 puan kırma sebebim ise dediğim gibi far ve ruj renkleri. Onun dışında oyun gayet güzeldi yorumlara katılıyorum. Hoşçakalınn 2024-04-10 15:04:38
Hatice Oyunu çok beğendim 2023-01-30 13:00:53
eslena KISACA ÇOK GÜZEL 2023-01-30 09:11:37
aysu merhaba oyun cok güzel 2023-01-22 13:04:08
frte oyun çok iyi 2022-11-17 07:58:17
Yorum Yaz