İskambil Falı Oyunu

Solitaire Solitaire
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

İskambil Falı Oyunu Nasıl Oynanır ?

İskambil falı oyunu menü sayfasından kartların rengini ve yardımcı kağıtların teker teker yada üçer üçer açılmasını belirliyorsunuz.

Ekranın alt tarafında tekli, ikili, üçlü, dörtlü, beşli, altılı ve yedili şekilde 7 sütun halinde kartlar dizilmiştir. Bu kartlardan en alttaki açıktır. Diğerleri kapalıdır. Alttaki kart açıldıkça kapalı olanlar teker teker açılıyor. İskambil kartları karo, maço, kupa ve sinek kartlarından oluşuyor. Sinek ve maço siyah renklidir. Karo ve kupa ise kırmızı renklidir. Kartları farklı renklerin altına sıralı dizerek yerleştirebilirsiniz. Hamle yapacak kartınız kalmadığında sol üst köşedeki desteyi açıp kart kullanabilirsiniz.

Kartları "A" yazandan "K" yazana kadar sırayla diziyorsunuz. Kartları sol alt taraftaki kart dizme alanına sıralıyorsunuz. Her dizdiğiniz kart sonucunda puan kazanıyorsunuz. Sol üst köşede geçirdiğiniz süre ve sağ üst köşede ise kazandığınız puan görünüyor. İskambil falı oyunu oynarken kısa sürede tüm desteleri dizerek yüksek puan kazanmaya çalışın.

Yorumlar
Bilal çok zor bir oyun be 2024-02-04 10:48:55
mis gibi oyun çok güzel 2022-02-08 17:49:02
mikail çok güzel oyun 2019-04-18 19:21:16
Yorum Yaz