Klondike Solitaire Oyunu

Solitaire Klondike
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Klondike Solitaire Oyunu Nasıl Oynanır ?

Klondike solitaire oyunu başlarken CHOOSE GAME MODE sayfasında EASY kolay ve NORMAL mod seçenekleri bulunuyor. Kolay seçenekte kapalı olan yedek kartlar teker teker açılıyor. Normal seçenekte ise kartlar üçer üçer açılıyor.

Ekranın sağ tarafında tekli, ikili, üçlü, dörtlü, beşli, altılı ve yedili şekilde 7 sütun halinde kartlar dizilmiştir. Bu kartlardan en alttaki açıktır. Diğerleri kapalıdır. Alttaki kart açıldıkça kapalı olanlar teker teker açılıyor. İskambil kartları karo, maço, kupa ve sinek kartlarından oluşuyor. Sinek ve maço siyah renklidir. Karo ve kupa ise kırmızı renklidir. Kartları farklı renklerin altına sıralı dizerek yerleştirebilirsiniz. Hamle yapacak kartınız kalmadığında sol üst köşedeki desteyi açıp kart kullanabilirsiniz.

Kartları "A" yazandan "K" yazana kadar sırayla diziyorsunuz. Kartları sol alt taraftaki kart dizme alanına sıralıyorsunuz. Her dizdiğiniz kart sonucunda puan kazanıyorsunuz. TIME kızmında bölümde geçirdiğiniz süre ve SCORE kısmında ise kazandığınız puan görünüyor. Klondike solitaire oyunu oynarken zamanı dikkatli kullanarak yüksek puan kazanın.

Yorumlar
cem güzel bir oyun 2022-01-13 21:07:25
Yorum Yaz