Master Solitaire Oyunu

Solitaire Master
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Master Solitaire Oyunu Nasıl Oynanır ?

Master solitaire oyunu; normal solitaire, freecell solitaire ve spider yani örümcek solitaire uygulamalarının hepsini tek uygulamada birleştiren bir oyundur. Bu 3 uygulamadan istediğinizi seçerek oynamaya başlayın. 

Menü ekranında alt alta 3 tane resim görünmektedir. Bunlardan en üsteki ile normal solitaire oyunudur. Alt taratfa dizili olan kartları sağ üst taraftaki 4 tane kutuya A, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J, Q ve K şeklinde sıralayın. hamle yapmakta zorlandığınız durumlarda sol tarafta bulunun arka tarafı çevrilmiş kağıtları kullanın. Ekranın üst tarafında ise bu oyunda geçirmiş olduğunuz süre saniye cinsinden sayıyor.

Menü sayfasında 2. sırada ve Taç şeklinde olan uygulama türü FreeCell solitaire oyunudur. Burada da alt tarafta tüm kartlar açılmıştır. Üst tarfta ise iki tane ayrı 4 lü grup bulunuyor. Amacımız yukarıdaki sağ taraftaki 4 lü gruba kartları A'dan başlayıp K'ya kadar sıralamaktır. Sol taraftaki 4 lü gruba da o an için işimize yaramayan kartları koyuyoruz. daha sonra bu kartları geri alabiliyoruz. Burada da ekranın üst tarafında oyunda geçirilen süre görünüyor.

Menünün son sırasında örümcek şeklinde görünen ise spider solitaire oyunudur. Bu uygulamada tek çeşit kart bulunuyor. Bu kartları da bu sefer tam tersi yönde dizip yok ederek master solitaire oynayın.  

Yorumlar
fatmabaram oyun çok guzel 2023-03-23 15:05:27
Yorum Yaz