Hextris Oyunu

Hextris
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Hextris Oyunu Nasıl Oynanır ?

Hextris oyunu bilgisayarda sağ ve sol yön tuşlarına tıklanarak ve mobil cep telefonlarında ise ekranın sağına veya soluna tıklanarak oynanıyor. Ekranın sağına tıkladığımızda altığın sağa doğru, ekranın soluna doğru tıkladığımızda ise altıgen sola doğru dönüyor. 

Farklı renklerdeki çubukları yan yana, alt alta ve çapraz gelecek biçimde yerleştirmeye çalışıyoruz. Bu çubuklardan en az 3 tanesi yan yana, alt alta veya çapraz şekilde birleşirse patlayarak yok oluyor. Her patlatma işlemi sonucunda puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puan merkezkei siyah altıgenin ortasında yazıyor. 

Gri renkteki büyük altıgenin dış çevresinde en üst köşeden alt köşegene doğru silinen renkler görüyorsunuz. Bu renkli hat kaybolmadan çubukları yok ederseniz kazandığınız puan katlanıyor. Örneğin bu çizgi olmadan patlatma gerçekleştirirseniz 9 PUAN kazanıyorsunuz. Çizgi varken patlatma gerçekleştirirseniz 2x9 puan kazanırsınız ve çizgi tekrar en başa döner. Yine çizgi kaybolmadan patlatma gerçekleştirirseniz 3x9 puan kazanıyorsunuz ve tekrar çizgi en üst köşeden yok olmaya başlıyor. Bu şekilde katlanarak puanlar kazanarak hextris oynayın. Renkli çubuklar gri altıgenin en dış noktasına ulaştığında yanıyorsunuz ve oyun bitiyor.

Yorumlar
sevdam arkadaşlar 5000 skor yapınca herobirin çıkıyor 2023-12-02 14:29:01
TR Nehir Çakmak Arkadaşlar ben oyunu anlamadım desem yalan olur ama yani anlatamam çok sıkıcı geldi bana. 2021-05-25 10:20:15
Yorum Yaz