Çin Mutfağı Oyunu

Chinese Food Cooking
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Çin Mutfağı Oyunu Nasıl Oynanır ?

Çin yemeği oyunu portakallı tavuk, pilav, dürüm, noodles ve hamur tatlısı yapma olmak üzere 5 bölümden oluşuyor. Menü sayfasında her bir yemeğin resmi bulunuyor. Yapmak istediğiniz yemeğin resmine tıklayarak çin mutfağı oyunu oynamaya başlıyorsunuz.

Portakallı tavuk yaparken önce bir kabın içine un, yumurta, yağ ve suyu karıştırıp hamur yoğuruyorsunuz. Hamurun içine tavuğu dilimleyip tavada kızartıyorsunuz. Son olarak ta pişen tavuğu portakal suyu ve baharatlarla iyice kızartarak yemeği hazırlıyorsunuz.

Pilav yaparken ocağın üzerine bir tava yerleştirip içine pirinç, sarımsak, havuç, pırasa, tuz, biber ve yağ döküp pişene kadar kaşıkla karıştırıyorsunuz. Dürüm yaparken kıyma dolu bir kaba yeşil soğan, sarımsak, marul, tuz, biber ve yağ döküp kaşıkla karıştırıyorsunuz. Açılmış hamurun içine karışımı koyup kapatarak tavada pişiriyorsunuz. Noodles yaparken de bir tencerinin içine su koyup kaynatıyorsunuz. Noodles parçalarını kaynar suyun içine döküp pişene kadar bekliyorsunuz. Sonra da pişen noodlesı tavada yap, tuz ve biber ile yeniden pişiriyorsunuz. Pişen noodlesın üzerine sebze ve et parçalarını ekleyip servise hazır hale getiriyorsunuz. Çin mutfağı oyunu oynarken her bir yemek türünde uzakdoğu kültürünün farklı bir yönünü ve tadını keşfediyorsunuz.

Yorumlar
şeyma şu zamanlarda çocuklara uygun bir oyun bulmak gerçekten çok zor. bu oyunda çocuklar farklı kültürlerin yemeklerini öğreniyor ve çin mutfağıyla tanışıyor. Kızımla birlikte bu oyunu oynadik ve çok memnun kaldık. Öncesinde oyunu oynayıp yemekleri öğrendik ve daha sonra evde hamur tatlısını yapmayı deneyeceğiz. Gercekten çok teşekkür ederiz bize ve çocuklara böyle güzel deneyimler sunduğunuz için sevgilerle. 2024-05-12 16:11:46
Yorum Yaz