51 Oyunu

Rummy
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

51 Oyunu Nasıl Oynanır ?

51 oyunu menü sayfasında bilgisayar ve dünya haritası olmak üzere 2 farklı PLAY butonu bulunuyor. Üzerinde bilgisayar resmi bulunan PLAY butonuna tıklayarak, bilgisayara karşı 2, 3 ve 4 kişilik maçlar yapabilirsiniz. Üzerinde dünya şekli bulunan PLAY butonuna tıklayarak ta online olarak gerçek kişilere karşı maç yapabilirsiniz.

Online butonuna tıkladığınızda karşınıza CHOOSE NICKNAME penceresi geliyor. Text kutusuna bir isim yazıp OK butonuna tıklayın. Sonra karşınıza MATCH LIST penceresi geliyor. OUICK MATCH seçeneğiyle rastgele bir maça başlayın. CREATE MATCH butonuna tıklayarak kendinize bir oda oluşturun. Bu odaya isim, şifre oyunun kaç kişilik olacağını belirliyorsunuz. Sonra da tanıdığınız birisini odaya davet edip 51 oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Eğer bir arkadaşınız size şifre verip sizi kendi odasına davet ederse MATCH LIST penceresine gelmeniz gerekiyor. Bu pencerede arkadaşınızın odası listede görünüyor. Odayı tıkladınızda sizden şifre istiyor. Arkadaşınızdan aldığınız şifreyi girerek mücadeleye başlayabilirsiniz.

Ekranın alt tarafında elinizde bulunan iskambil kağıtları bulunuyor. Üst tarafta ise arkası dönük bir deste, önü açık iskambil kağıdı ve yanında ise beyaz çizgilerle çizilmiş kağıt yerleştirme alanı bulunuyor. Öncelikle sağ alt köşedeki butona tıklayarak iskambil kağıtlarınızı düzenleyin. Aynı türden olan iskambil kağıtlarınızı sıralı olarak yan yana getirin. Aynı rakama ve değere sahip olan farklı iskambil kağıtlarını da yan yana getirin. Elinizde aynı türden 3 kağıt bulunursa yada sıralı 3 kağıt bulunursa per oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz perleri beyaz çizgili alana dizerek elinizdeki kağıt sayısını azaltıyrsunuz. Her elde ya yere atılan kağıdı yani üst taraftaki açık olan kağıdı alabilirsiniz yada yüzü ters çevrili desteden bir kağıt çekebilirsiniz. Sonra da işinize yaramayan kağıdı yere atıyorsunuz. Yere kağıt attığınızda hamle sırası rakiplerinize geçiyor. Bu şekilde elinizde bulunan iskambil kağıtlarından perler oluşturup yere diziyorsunuz. Elinizdeki tüm kağıtlar bitirip son kağıdı da yere atarak maçı kazanıyorsunuz.

Yorumlar
sese gel müq oyun 2021-02-11 06:48:15
Yorum Yaz