2048 Solitaire Oyunu

2048 Solitaire
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

2048 Solitaire Oyunu Nasıl Oynanır ?

2048 solitaire oyunu 4 sütundan oluşuyor. Alt tarafta 2'şerli kartlar geliyor. Bu kartları tek tek yukarı tarafta bulunan 4 tane sütuna yerleştiryoruz. Amacımız aynı rakamları üst üste koyarak rakamları iki katına çıkarmak. Eğer 2048 sayısına ulaşırsak o sütunkai tüm kartlar yok olarak sütun bomboş oluyor. Bu şekilde yeni kartları yerleştirmek için alanımız açılıyor.

Ekranın alt tarafında kesikli çizgi olan yer sınır noktamızdır. Bu çizginin alt tarafına kart yerleştirmemize izin verilmiyor. Oyun kendi içinde bölümlerden oluşuyor. Bu bölümler ekranın üst tarafında şerit şeklinde görünüyor. Şerit tamamlanınca bölümü tamamlıyorsunuz ve balyoz ile kart değiştirme özellikleri kazanıyorsunuz. Bu özellikler ekranın alt tarafında görünüyor. Eğer bölümü alt tarafta görünen süre bitmeden tamamlarsanız yeni özellikler kazanıyorsunuz. Kazandığınız özellikler alt tarafta rakam olarak görünüyor.

Bazen renkli kağıtlar geliyor. Bu kağıtların üzerinde rakam yazanları sütunlara yerleştirin. Kağıt üzerinde görünen sayının aynısını kağıdın altına yerleştirdiğinizde özellik kazanıyorsunuz. Eğer rakam gelmeyen kağıt gelirse, bu kağıdı herhangi bir sütuna yerleştirdiğinizde oradaki sayıyı iki katına çıkartır. Bu şekilde kağıtları sonsuza kadar yerleştirerek 2048 solitaire oyunu oynayın.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz