Zeka Bulmaca Oyunu

Puzzle Box Rotate The Rings
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Zeka Bulmaca Oyunu Nasıl Oynanır ?

Zeka bulmaca oyunu halka sökme, tel ve toplu iğne ayırma, fermuar sökme, vida sökme ve ok küplerini ayırma olmak üzere 6 farklı bulmacadan oluşuyor. Her bulmacanın bölümleri vardır. Tüm bölümleri tamamlamak için 3 dakika süre veriliyor. Ekranın üst tarafındaki LEVEL kısmından bulunduğunuz bölüm sayısını ve kalan süreyi takip edebilirsiniz.

Halka sökme bölümlerinde birbiri içine geçmiş farklı renkte halkalar bulunuyor. Halkaların bir köşesi kesilmiştir ve burası açıktır. Fare yada parmağınızla halkaları sağa sola çevirerek açık olan kısımdan diğer halkayı kopartıyorsunuz. Diğer halkalarla bağlantıları yok olan halkalar ekrandan kayboluyor. Bu şekilde sırayla tüm halkaları birbirinden ayırarak bölümleri tamamlıyorsunuz. Toplu iğne bölümünde de iğneler orta taraflarında bulunan deliklerden birbirine geçirilmiştir. İğnelerin üzerine tıklayarak birbirinden ayırmanız gerekiyor. Birden fazla bağlantısı olan iğneler ayrılmıyor. Bunun için en dış noktada bulunan ve tek bağlantıya sahip iğnelerden başlayarak tüm iğneleri birbirinden ayırmanız gerekiyor.

Tel sökme bölümünde farklı renklere sahip teller birbirlerinin üzerine rastgele dizilmiştir. En üstteki telin üzerine fare yada parmağınızla tıklayarak yok olmasını sağlıyorsunuz. Telin bir köşesi bile diğer tellerin altında kalırsa seçilemiyor. Tüm telleri en üsttekinden başlayıp sırayla yok ederek ekranı temizlemeniz gerekiyor. Fermuar açma bölümünde farklı renklere sahip fermuarlar birbirlerinin üzerine rastgele dizilmiştir. En üstteki fermuarın iki tarafını fare yada parmağınızla sürükleyerek kapanmasını sağlıyorsunuz. Fermuarın bir köşesi bile diğer fermuarların altında kalırsa seçilemiyor. Tüm fermuarları en üsttekinden başlayıp sırayla kapatarak ekranı temizlemeniz gerekiyor. Vida sökme bölümünde farklı renklere sahip vidalar somunlarla birbirlerine bağlanmışlardır. En üstteki vidanın somununu sökerek vidayı diğerlerinden ayırıyorsunuz. Birden fazla bağlantısı olan vidalar ayrılmıyor. Bunun için en dış noktada bulunan ve tek bağlantıya sahip vidadan başlayarak tüm vidaları birbirinden ayırmanız gerekiyor.

Ok kutularını birbirinden ayırma bölümünde dışa bakan karelerin üzerine tıklayarak kare kutuların ayrılmasını sağlıyorsunuz. Üzerine tıkladığını kutu üstündeki ok işareti yönünde hareket ediyor. Hareket eden kutunun önünde başka bir kutu yok sa ayrılarak ekrandan kayboluyor. Dışardan merkeze doğru tüm kutuları yok ederek ekranı temizlemeniz gerekiyor. Zeka bulmaca oyunu oynarken her bölümde göz ve el motivasyonunu yüksek seviyede tutup hızlı bir şekilde işlemleri gerçekleştirerek bölümleri tamamlamanız gerekiyor.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz