Tost Yapma Oyunu

Toastellia
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Tost Yapma Oyunu Nasıl Oynanır ?

Tost yapma oyunu sipariş alma, siparişi hazırlayıp ve sunma olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor. İlk aşamada dükkana gelen müşterilerden siparişi alıyorsunuz. Bunun için yeşil renkli TAKE ORDER butonuna tıklıyorsunuz. Ekranın sağ tarafındaki listede müşterilerin istediği siparişin türü görünüyor. Buradan ekmek arasına yerleştirilecek peynir, ketçap, marul ve domateslerin sayısı ve sırası görünüyor. Ekranın sağ ve sol alt tarafında sipariş alıp verme noktası, siparişlerin hazırlandığı mutfak ve siparişlerin pişirildiği alanlara gitmek için butonlar bulunuyor. Bu butonlara tıklayarak mekan değiştiriyorsunuz.

Siparişi aldıktan sonra ikinci aşamaya geçiyorsunuz. Bu aşamada ekranın üst tarafındaki raflarda ekmek ve ekmek arasına yerleştirilecek malzemelerin konulduğu raflar bulunuyor. Fare yada parmağınızı dolaplar üzerinde sağa sola sürükleyerek rafları inceleyebilirsiniz. Ortada bulunan rafın üzerine tıkladığınızda oradaki malzeme aşağıya doğru düşüyor. Sipariş listesindeki sıraya göre önce ekmek sonra da diğer malzemeleri ekmek arasına yerleştirerek siparişi hazırlıyorsunuz. Sonra da OKEY butonmuna tıklayarak aşamayı tamamlıyorsunuz.

Üçüncü aşamada hazırladığınız hamburgeri makinenin içine yerleştirip makineyi çalıştırıyorsunuz. Makine üzerinde yeşil, turuncu ve kırmızı olmak üzere 3 farklı pişirme derecesi bulunuyor. Müşterinin istediği pişirme derecesinde ekmeği ısıtarak makineyi durduruyorsunuz. Pişirdiğiniz hamburgeri ekranın üst tarafındaki yeşil renkli servis tabağına koyuyorsunuz. Sonrasında da sipariş kağıdını tabağa yerleştirip siparişi teslim ediyorsunuz. Her sipariş sonunda para kazanıyorsunuz. Bu paraları kullanarak yeni dekor malzemeleri satın alıp dükkanı geliştiriyorsunuz. Her bölümde farklı sayıda sipariş hazırlayıp satış yapıyorsunuz. Sürekli olarak dükkana yeni malzemeler satın alıp mutfağınızı geliştirerek tost yapma oyunu oynamaya devam etmelisiniz.

Yorumlar
Zeynep Su KAYA Çok iyi çok güzel tavsiyemdir 2022-03-15 17:11:28
yağmur gedik oyun çok güzel 2022-03-15 15:49:51
MR.PRO çok iyi 2022-03-15 12:39:05
Yorum Yaz