Topa Yol Bulma Oyunu

Free The Ball
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Topa Yol Bulma Oyunu Nasıl Oynanır ?

Topa yol bulma oyunu 4x4 16 karelik alandan oluşuyor. Bu alanların içinde sabit ve hareketli kare bloklar bulunuyor. Sabit olan bloklar metalik renktedir ve hiçbir şekilde hareket etmez. Hareketli bloklar ise tahtadan yapılmıştır ve sağa sola yukarı aşağı hareket edebilir. 

Parkurdaki blokların birisinde üzerinde fırlatma butonu ve top bulunuyor. Topun ön tarafında ise 3 tane siyah renkli ok işareti görüyorsunuz. Metal bloklardan bir tanesinin üzerinde ise üç tane beyaz ok işareti bulunuyor. Hareketli blokları sürükleyip başlangıç noktası ile bitiş noktası arasında bir yol oluşturmanız gerekiyor. Parkur oluştuğunda fırlatma butonu kendiliğinden çalışarak topu çukura doğro sürüklüyor. Oluşturacağınız parkuru ekranda bulunan 3 tane yıldızın bulunduğu konumlardan geçirmeniz gerekiyor.

Acemi, orta, ileri, usta ve uzman olmak üzere 5 farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Her seviye 150 farklı bölümden oluşuyor. Topa yol bulma oyunu oynarken her seviye ve bölümde farklı bir strateji geliştirerek sonuca ulaşmaya çalışmalısınız. Her bölümde zeka becerinizi biraz daha zorlayarak eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz