Tır Şoförü Oyunu

Obstacle Cross Drive Simulator
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Tır Şoförü Oyunu Nasıl Oynanır ?

Tır şoförü oyunu oynarken bilgisayarlarda "W, A, S, D" ve yön tuşlarını, cep telefonları ve mobil tabletlerde ise gaz ve fren pedalları ile sağ ve sol yön butonlarını kullanıyorsunuz. TRAFFIC MODE trafik, FREE MODE serbest sürüş, CITY MODE şehir sürüşü ve PARKING MODE park etme olmak üzere 4 farklı seçenek bulunuyor.

Trafik mode seçeneğinde günlük hayatta kullandığımız trafik levhalarını öğreniyoruz. Yol kenarlarındaki tabelalarda gideceğiniz yön gösteriliyor. Yol üzerindeki mavi renkli bölgelerden geçerek görevleri tamamlıyorsunuz. Son olarak ta yeşil renkli bölgeye aracı götürerek bölümleri tamamlıyorsunuz. Ekranın üst tarafında bölümde geçirdiğiniz süre ve hızınız görünüyor.

Serbest sürüş bölümünde ekranın sağ üst köşesinde bulunan harita üzerinde belirtilen yükleri alıyorsunuz. Önce haritada belirtilen yüklerin olduğu bölgeye gidiyorsunuz. Mavi bölgelerden geçip yeşil bölgeye ulaşarak yükü çekiciye takıyorsunuz. Sonra da yol kenarlarında bulunan ok levhalarını takip ederek yükü istenilen yere götürüyorsunuz. Haritanın farklı bölgelerinde tüm yükleri taşıyarak bölümü tamamlıyorsunuz.

Şehir sürüşü bölümünde çekiciye bağlı yağ tankerlerini yeşil bölgeye taşıyorsunuz. Yine yol kenarlarında bulunan ok tabelalarını ve aracın üst tarafındaki ok şaretini takip ederek görevi tamamlıyorsunuz. Her bölüm sonunda para kazanıyorsunuz. Kazandığınız paraları kullanarak yeni çekici ve dorseler satın alabilirsiniz.

Park etme bölümünde ise yol kenarlarında bulunan bariyerlere çarpmadan aracı yeşil bölgeye götürerek bölümü tamamlıyorsunuz. Bariyerlere çarpıp kaza yaparsanız yanıyorsunuz. Bu durumda aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Tır şoförü oyunu oynarken her bölümde farklı bir zevk ve heyecan yaşayarak eğlenceli zaman geçirmenizi dileriz. 

Yorumlar
yusuf efsane 2024-01-30 11:56:58
KIZLAR ÇOK GÜZEL 2023-08-03 13:00:10
selo çok güzel 2023-05-12 13:49:26
eyüp çok iyi müp, 2023-04-28 19:30:17
Yorum Yaz