Online Ok Atma Oyunu

Archery King
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Online Ok Atma Oyunu Nasıl Oynanır ?

Online ok atma oyunu bilgisayara karşı tek kişilik veya gerçek kişilere karşı multiplayer olmak üzere 2 farklı bölümden oluşuyor. Tek kişilik bölümlerde ekranın sol alt köşesinde atış haklarınız ve sol üst köşesinde ise hedef tahtasının yanında ulaşmanız gereken puan, yıldız karakterinin yanında kazandığınız puan ve kupa simgesinin yanında ise toplam kazanmış olduğunuz puan görünüyor. 

Fare yada parmağınızla ekrana tıklayıp sürükleyerek nişan alıyorsunuz. Tıklama işlemini sonlandırdığınıda hedefe doğru atış yapıyorsunuz. 

Parkurun bir ucunda siz diğer ucunda ise hedef tahtası bulunuyor. Hedef tahtasının üzeri dairesel şekilde ayrılmıştır. Her bir dairenin puan karşılığı vardır. En yüksek puana sahip daire en içteki sarı renkli dairedir ve bu dairenin puan karşılığı 10'dur. Daireler dışa doğru açıldıkça puan değerleri birer birer azalıyor. En dıştaki dairenin puan karşılığı ise 1'dir. Hedef tahtası üzerinde vurduğunuz dairenin sayı değeri kadar puan kazanıyorsunuz. Eğer hedef tahtasının dışına atış yaparsanız bir can hakkınızı kaybediyorsunuz.

Atış yaparken ekranda rüzgarın yönü ve şiddeti görünüyor. Bunun için rüzgarın yönünü iyi bir şekilde ayarlayıp hedef tahtasını sarı bölgeden vurmaya çalışmalısınız. Her atışta nişancılığınızı biraz daha geliştirerek okçuluk alanında profosyonel hale gelin.

Multiplayer seçeneğinde ise QUICK MATCH butonuna tıklayarak hızlı bir maç yapıyorsunuz. Her sporcu 5'er tane atış yapıyor. Atışlar sonucunda en fazla puanı alan taraf maçı kazanıyor. CREATE MATCH butonuna tıklayarak yeni bir oda oluşturup arkadaşınızı davet ederek online ok atma oyunu oynamaya başlıyorsunuz.

 

Yorumlar
delioyun güzel 2022-12-31 13:20:18
Yorum Yaz