Mine Clone Oyunu

Mine Clone
Tam Ekran

Mine Clone Oyunu Nasıl Oynanır ?

Mine Clone oyunu oynarken "W, A, S, D" ve yön tuşlarıyla hareket ediyorsunuz. "E" ile envarter yani stok tablosunu açıp kapatıyorsunuz. Buradan istediğiniz bloğu seçip kullanabilirsiniz. Farenin sol tuşuna tıklayarak blokları kırabilirsiniz ve sağ tuşuna tıklayarak yeni bloklar yerleştirebilirsiniz. Ekranın alt tarafında bulunan kazma ve kılıç seçeneklerini kullanarak taş kırma ve hayvan avlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kılıçla hayvanların yanına gidip onları avlayabilirsiniz. Kazmayla da maden kazıcılığı yapabilirsiniz. 

İlk menü sayfasından CREATE RANDOM WORL butonuna tıklıyorsunuz. İkinci menü sayfasında bulunan GAMEPLAY seçeneğiyle adanın düşmanlı yada düşmansız olmasını seçiyorsunuz. WORLD SİZE kısmından adanın küçük, normal yada büyük olmasını seçiyorsunuz. DAY LENGH günün uzunluğunu, hep gece, hep gündüz yada gece gündüz değişim süresini seçiyorsunuz. Son seçenekten ise adanın şeklini belirliyorsunuz.

Adadaki blokları teker teker kırıp kendinize malzeme biriktiriyorsunuz. Biriktirdiğiniz malzemeleri stok menüsünden inceleyebilirsiniz. Buradan TNT bombalarını kullanarak büyük yıkımlar gerçekleştirebilirsiniz. Sonra da istediğiniz bina ve şehri kurarak yeni bir yaşam alanı yaratmış oluyorsunuz. Mine clone oyunu oynarken kendi hayal dünyanızdaki dünyayı oluşturabilirsiniz. 

Yorumlar
Ramazan Arkadaşlar kılıcı nasıl kullanıyorsunuz 2022-01-25 10:14:26
shadoww harika bir oyunn ama kapı yatak ve koltuk yok 2022-01-23 15:39:35
Esa Bence oyun güzel, ben beğendim. 2022-01-23 10:58:37
Yorum Yaz