Kokteyl Bulmaca Oyunu

Cocktail Puzzle
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Kokteyl Bulmaca Oyunu Nasıl Oynanır ?

Kokteyl bulmaca oyunu ile içecekleri, renk ve cinslerine göre ayırarak ayrı ayrı bardaklara dökmeye çalışıyorsunuz. Her bölümde farklı renklerdeki içecekler ayrı ayrı bardaklara karışık olarak koyulmuştur. Bardakların üzerine fare yada parmağınızla tıklayarak seçili hale getiriyorsunuz. Sonra da içeceği taşıyacağınız bardağı tıklayıp içeceğin yerini değiştiriyorsunuz. Her bölüme başlarken bardakların bazılarında içecekler bulunuyor. Bunun yanında daha rahat hamle yapabilmeniz için bir yada iki bardak boş olarak size veriliyor. Yani bu bardaklarda içecek bulunmuyor.

Aynı anda aynı bardakta en fazla 4 tane içecek bulunabiliyor. Bir bardakta 4 birim içecek varsa o bardağa başka bir içeceği koyamıyorsunuz yada taşıyamıyorsunuz. Bardakta 1, 2 yada 3 birim içecek varsa yeni taşıyacağınız içeceğin rengi bardaktaki en son bulunan içeceğin rengi ile aynı olmak zorundadır. Başka türlü sistem içeceği taşımaya izin vermiyor. Bunun için her hamlenizi düşünerek yapmalısınız ve bir sonrası için hamle yapma şansı bırakmalısınız. Bölümleri tamamlamak için hamle sınırlaması yoktur. Yani istediğiniz kadar hamle yapabilirsiniz. Böylece tüm içecekleri ayrı ayrı bardaklara dökerek kokteyl bulmaca oyunu oynamaya çalışıyorsunuz.

Bölümleri tamamladıkça puan kazanıyorsunuz. Ekranın üst tarafından puanınızı ve bulunduğunuz bölüm sayısını takip edebilirsiniz. GERİ ALMA butonuna tıklayarak yaptığınız hamleleri 5 defa geri alabilirsiniz.

Yorumlar
Pelin Su Youtuber oyun guzel ama cok basit biraz daha zor olabilirdi fazla basit ve beni youtube kanalim da bana abone olmayi unutma! 2023-07-17 11:30:15
Yorum Yaz