Kale Fethetme Oyunu

Merge To Battle
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Kale Fethetme Oyunu Nasıl Oynanır ?

Kale fethetme oyunu ekranın alt tarafında sizin ve üst tarafında ise düşman ülkesi bulunuyor. Her iki ülke arasında patika bir yol vardır. Kulenizin sağ tarafında kılıç kullanan ve ok atan askerler bulunuyor. Bu askerlerin üzerine tıklayıp kulenizin üst tarafına alıyorsunuz. Kulenizin üst tarafı karelere ayrılmıştır. Her bir askeri ayrı bir kerenin içine yerleştiriyorsunuz. Askerler güçlerine göre seviyelere ayrılmıştır. Aynı güçteki iki askeri aynı karede birleştirip bir üst seviyede yeni ve daha güçlü bir asker elde ediyorsunuz.

Askerleri fare yada parmağınızla yol üzerine sürükleyip düşman ülkesine karşı saldırıya geçiyorsunuz. Aynı şekilde düşman askerleri de size karşı saldırıya geçiyor. Yol üzerinde karşılaşan askerler savaş yaparak birbirlerini öldürmeye çalışıyor. Öldürdüğünüz her düşman askeri için para kazanıyorsunuz. Askerleri öldürüp düşman kalesine girmeye çalışmalısınız. Düşman binasının üzerinde yazan sayı kadar askeri düşman binasına sokarsanız bölümü kazanıyorsunuz. Aynı şekilde düşman askerleri de sizin bölgenize giriş yaparsa savaşı kaybediyorsunuz. Ekranın sol üst köşesinden topladığınız para miktarını ve bölgenize girebilecek düşman askeri sayısını takip edebilirsiniz.

Bölüm geçişlerinde paralarınızı kullanarak askerlerinizin seviyelerini güçlendirebilirsiniz. Binanızın etrafına yeni surlar ve kuleler inşa edip savunma hattınızı güçlendirebilirsiniz. İnşa ettiğiniz kulelere okçu askerler yerleştirip düşman birliklerini uzaktan yok edebilirsiniz. Kale fethetme oyunu oynarken her bölümde düşman bölgesini ele geçirmek için farklı taktik ve stratejiler geliştirmeniz gerekiyor. Bu uygulamada zaman geçirirken zeka ve savaş becerilerinizi kullanarak eğlenceli ve macera dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Yorumlar
Cemre cok guzel yarin youtbeye vidio atıcam 2021-11-10 14:06:36
baha onur güzel 2018-02-05 20:41:50
Yorum Yaz