Age Of Empires Oyunu

Feudal Wars
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Age Of Empires Oyunu Nasıl Oynanır ?

Age of empires oyunu 12 farklı haritadan oluşuyor. Yeni askerler ve işçiler çıkartarak medeniyetinizi büyütüyorsunuz. Binalarınızı inşa edip odun ve maden toplayarak para kazanıyorsunuz. Kazandığınız madenleri harcayarak çağ atlıyorsunuz. Toplamda 3 çağ bulunuyor.

Age of empires oyunu oynarken farenin sol tuşuna tıklayıp ekranda sürükleyerek alan seçiyorsunuz. Bu alan üzerinde bulunan askerleri seçip kontrol ediyorsunuz. Farenin sağ tuşuyla tıkladığınız noktaya seçmiş olduğunuz askerleri taşıyorsunuz. "W, A, S, D" ve yön tuşlarını kullanarak haritayı aşağı yukarı ve sağa sola hareket ettirerek çevrenizi inceliyorsunuz.

Ekranın üst tarafında bulunduğunuz çağ seviyesini, topladığınız et, odun, demir, altın ve bakır madeni sayısını takip edebilirsiniz. Sağ alt tarafta ise adalet binası, saray, ana ev, maden ocaklarını işleyeceğiniz atelyeler, asker ve işçi çıkarma evleri, buğday, mısır ve diğer tarım ürünlerinin yetiştirileceği alanlar gibi menü butonları bulunuyor. Sol alt köşede ise tüm haritanın küçük bir protatibi görünüyor. Bu küçük harita üzerindeki mavi noktalar sizin askerlerinizi ve kırmızı noktalar ise düşman askerlerinin konumunu gösteriyor. PLAYER NETWORH kısmından ise her iki medeniyetinde güçlerini takip edebilirsiniz.

Önce çıkardığınız askerleri haritanın değişik bölgelerine yollayarak keşif yapmalısınız. Bu şekilde hem etrafınızda bulunan odun ve maden ocaklarını keşfedebilirsiniz hemde düşmanların bulunduğu bölgeleri öğrenebilirsiniz. Maden ocaklarını ele geçirerek medeniyetinizi geliştirmek için gerekli olan malzemeleri elde edebilirsiniz. Malzemeleri kullanarak gerekli olan binaları inşa edip silahlar imal edebilirsiniz. Medeniyetinizin etrafına surlarla duvar örüp düşman saldırılarına karşı savunma hattı oluşturabilirsiniz. Ordunuzu ve silahlarınızı geliştirip düşman bölgelerine saldırıda bulunabilirsiniz. Tüm düşman askerlerini ele öldürüp şehirlerini ele geçirdiğinizde savaşı kazanarak bölümü tamamlıyorsunuz.

Yorumlar
ayaz cok guzel bir oyun 2021-05-09 17:52:24
eren oyun çok güzel 2021-03-09 10:22:43
duygu çok güzel bir oyun yahu 2014-03-24 09:35:42
Yorum Yaz