Havaalanı Yönetme Oyunu

Airport Rush
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Havaalanı Yönetme Oyunu Nasıl Oynanır ?

Havaalanı yönetme oyunu açıldığında karşınıza gelen menü sayfasında 1, 2 ve 3 rakamları görünüyor. Bu rakamlar havalimanının kaç tane pistten oluşacağını gösteriyor. 1 rakamını tıklarsanız kontrol edeceğiniz havalimanı 1 pisten oluşuyor. 2 rakamını tıklarsanız 2 pistten ve 3 rakamını tıklarsanız da 3 pistli bir havalimanının kontrolünü yapacaksınız. 

Uçaklar havalimanına gelirken pistin yanında MAVİ renkte inen uçak resmi geliyor. Bu resme tıklayarak uçağın piste inmesine izin veriyorsunuz. Uçaklar piste indikten sonra peronlara gitmeden önce YEŞİL renkte bir kule resmi çıkıyor ve bu resme tıklayarak kuleden izin alıyor. Sonrasında da kulenin yönlendirdiği perona park ediliyorlar. Uçaklar peronlardan ayrılırken üst taraflarında ÇİMEN YEŞİLİ renginde bir resim çıkıyor ve bu resme tıklayarak kulenin yanına gidiyorlar. Kalkış için tekrar kule resmine tıklayıp izin alıyorlar ve piste geliyorlar. Uçaklar pisten ayrılıp kalkış yapmak için SARI renkteki resme tıklamanız gerekiyor.

Her bir resim etrafında tıklamanız için süre görünüyor. Eğer bu süre içerisinde butonlara tıklamanzsanız süre sonunda kendiliğinden işlemler devam ediyor. Uçaklar pistteyken yada peronlara giderken çarpışırlarsa yanıyorsunuz. Havalimanından kalkan her uçak için puan kazanıyorsunuz. Uçakların kaza yapmalarına engel olup hepsini koordineli bir şekilde peronlara yönlendirerek havaalanı yönetme oyunu oynayın.  

Yorumlar
ZEYNEPNUR BULUTTA OYUN SAÇMA SAPAN AYRICA ÇOK SIKICI 1 PUAN VERİRDİM 2020-06-25 17:27:58
HD daha oynamadım 2020-06-08 07:16:46
sahil loğman xəzər çok güzel 2018-11-20 11:24:41
enes Çok güzel bir oyun 2016-11-23 13:40:03
Yorum Yaz