Gin Rummy Oyunu

Gin Rummy Classic
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Gin Rummy Oyunu Nasıl Oynanır ?

Gin rummy oyunu bizim çok sevdiğimiz OKEY tarzı eğlenceli bir masa oyunudur. Toplamda 52 adet iskambil kağıdı kullanılıyor. Herkeze 10 tane iskambil kağıdı dağıtılıyor. Artan 32 adet iskambil kağıdı ise arkası kapalı olarak yere dizilmiştir. Elinizde bulunan 10 tane iskambil kağıdı ile tıpkı OKEY de olduğu gibi düz yada sıralı üçerli perler oluşturuyorsunuz. Örneğin sinek 3, 4 ve 5 aynı türden sıralı bir sıralamadır. Sinek 5, karo 5 ve maço 5 te aynı sayı değerine sahip farklı tür kağıtlara örnektir. Buna da düz per diyoruz. İşinize yaramayan kağıtları yukarı bırakıyorsunuz. Rakibinizin attığı kağıdı yada yerden yeni kağıt alarak perlerinizi yapabiliyorsunuz. Rakibinden önce elinizde bulunan 10 tane iskambil kağıdından düz yada sıralı perler oluşturarak gin rummy oyunu oynamalısınız. Bu uygulamanın 5 farklı zorluk derecesi vardır. Alt taraftaki yıldız sayıları zorluk derecelerini gösteriyor. Hepimizin çok sevdiği OKEY benzeri bu uygulamayı da çok seveceğinize eminiz.

 Perler dışında kalan kağıtların değeri 10'un altında olursa son kağıdı GIN yazan kutuya koyarak elinizi açabiliyorsunuz. Kağıtların üst tarafındaki DEADWOOD kısmında perler dışında kalan kağıtların değerlerinin toplamı görülüyor. Oluşan perlerde karartılmış şekilde görünüyor.

Elinizi açtığınızda karşınıza çıkan pencerede her iki oyuncununda elindeki kağıtlar ve perler görünüyor. Per oluşmayan kağıdı fazla olan taraf eli kaybediyor. Elde kalan kağıtlar birbirinden çıkartılarak kazanan tarafa puan olarak yazılıyor.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz