Gin Rummy Plus Oyunu

Gin Rummy Plus
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Gin Rummy Plus Oyunu Nasıl Oynanır ?

Gin rummy plus oyunu 52 adet iskambil kağıdı kullanılarak oynanıyor. Başlangıçta herkese 10'ar adet iskambil kağıdı dağıtılıyor. Artan 32 adet iskambil kağıdı ise arkası kapalı olarak yere dizilmiştir. Yerde dizili olan kağıtlardan yada rakibinizin yere atmış olduğu kağıdı alarak per oluşturmaya çalışıyorsunuz. Elinizde bulunan işe yaramayan kağıtlardan birini de yere atıp sıranın rakibinize geçmesini sağlıyorsunuz. Rakibiniz de yerde dizili olan kağıtlardan bir tanesini yada sizin yere attığınız kağıdı alarak per oluşturmaya çalışıyor.

Perler düz yada sıralı şekilde yapılabilir. İsterseniz 3'erli perler yapabilirsiniz isterseniz de 4 yada 5'erli perler oluşturabilirsiniz. Perler dışında kalan kağıtların değeri 10'un altında olursa, per dışında kalan herhangi bir kağıdı GIN yazan pencereye bırakarak elinizi açabiliyorsunuz. Kağıtların üst tarafındaki DEADWOOD kısmında perler dışında kalan kağıtların değerlerinin toplamı görülüyor. Oluşan perlerde karartılmış şekilde görünüyor.

Elinizi açtığınızda karşınıza çıkan pencerede her iki oyuncununda elindeki kağıtlar ve perler görünüyor. Per oluşmayan kağıdı fazla olan taraf eli kaybediyor. Elde kalan kağıtlar birbirinden çıkartılarak kazanan tarafa puan olarak yazılıyor. Puan değeri 100'ü geçen taraf gin rummy plus oyunu oynamayı kazanıyor. Bunun için el sonunda düşük sayı kalmasını istiyorsanız yere büyük değerlikli kağıtlar atarak elinizi küçültmeniz gerekiyor.

Yorumlar
deniz güzel 2019-03-24 16:26:21
ecrin güzelmi 2019-03-12 19:53:27
Demir Oyun Güzel Hep Kazanıyorum Hahahah 2018-07-01 00:58:56
Yorum Yaz