Fall Friends Oyunu

Fall Friends
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Fall Friends Oyunu Nasıl Oynanır ?

Fall friends oyunu oynarken bilgisayarlarda "A, S, D, W" ve yön tuşlarıyla karakterinizi koşturup sağa sola yönlendiriyorsunuz. "SPACEBAR" boşluk bırakma tuşuyla zıplıyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise karakteriniz zaten kendiliğinden sürekli koşuyor. Siz parmağınızı ekranda sağa sola sürükleyerek karakterinizin yönünü ayarlıyorsunuz. Ekrana çift tıklayarak ta karakterinizi zıplatıyorsunuz.

Toplamda 4 bölüm bulunuyor. İlk bölüme sizinle beraber 16 yarışmacı katılıyor. Her bölümde 4 tane yarışmacı eleniyor. İlk iki bölümde parkurda sabit veya hareketli engeller bulunuyor. Bu engel ve tuzaklara çarptığınızda yere düşerek bayılıyorsunuz. Bu durumda zaman kaybediyorsunuz. Böylece rakipleriniz sizden önce parkurun bitiş noktasına ulaşarak sizin elenmenizi sağlıyor. Bunun için tuzaklara yakalanmadan kapılardan geçip parkurutamamlayarak bir sonraki yarışa geçmeye hak kazanıyorsunuz.

Üçüncü bölümde birbirinden farklı yüksekliklerde basamaklar bulunuyor. Basamaklar üzerinde koşup bitiş noktasına ulaşmaya çalışıyorsunuz. Son bölümde ise altıgen şeklinde basamaklarlar bulunuyor. Bu basamaklardan bazıları sağlamdır. Bazıları da üstüne bastığınızda hemen aşağı düşüyor. Sağlam olan basamaklardan ilerleyip yarışı kazanarak fall friends oyunu oynamayı tamamlıyorsunuz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz