Blok Kare Karalama Oyunu

Daily Tairupeinto
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Blok Kare Karalama Oyunu Nasıl Oynanır ?

Blok kare karalama oyunu ekranı satır ve sütunlardan oluşuyor. Bu satır ve sütunlar tetris blokları şeklinde birbirinden ayrılmıştır. Fare yada parmağınızla kareleri teker teker değil de blokları seçip işaretleyebiliyorsunuz. Bloklar 2, 3, 4, 5, 6 ve daha fazla kareden oluşabiliyor.

Kolay, Orta ve Zor olmak üzere 3 farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Her seviye 10x10, 12x12 ve 15x15 kare alandan oluşuyor. Seviyeler zorlaştıkça kenarlarda yazan rakamların sayısı azalıyor ve blokların büyüklüğü artıyor. Bu şekilde zor seviyelerde blokları seçerken daha fazla düşünüp zeka becerenizi daha fazla zorlamanız gerekiyor.

Blokların üzerine fare yada parmağınızla tıklayarak boyama işlemini yapıyorsunuz. Bloklara ilk tıkladığınızda boyama işlemini yapıyorsunuz. Aynı bloğa ikinci defa tıkladığınızda bloğun kareleri kırmızı renkli "X" işareti ile doluyor. Üçüncü tıklamada ise bloğun karelerini temizliyorsunuz.

Bazı satır ve sütunların kenarında rakam yazmıyor. Rakam yazmayan satır ve sütunlardaki karelerden istediğiniz kadarını boyayabilirsiniz. Tüm satır ve sütunları doğru bir şekilde boyadığınızda bulmacayı tamamlıyorsunuz ve yeni bir bulmacaya geçiş yapabiliyorsunuz.

Blok kare karalama oyunu oynarken sol taraftaki menü butonlarından YENİLE butonuna tıklayarak aynı bulmacaya baştan başlayabilirsiniz. MÜZİK butonuna tıklayarak sesi açıp kapatabilirsiniz. TAM EKRAN butonuna tıklayarak ta ekranı bulmaca ile kaplayabilirsiniz.

Yorumlar
atlay türk evet 2020-08-02 09:49:55
baran adal bence sıkıcı 2018-06-06 16:50:13
Yorum Yaz