Balıkları Kurtar Oyunu

Fish Jam
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Balıkları Kurtar Oyunu Nasıl Oynanır ?

Balıkları kurtar oyunu ekranının üst tarafında kumsal bir alan ve alt tarafında ise deniz bulunuyor. Deniz çok dalgalı olduğu için canlıları kumsala taşıyor. Dalgalar geri çekilirken canlılar kumun içinde kalıyor ve yavaş yavaş ölmeye başlıyorlar. Kumsal düzenli çapraz dairesel çukurlardan oluşuyor. Canlıların kuyruk kısmı sabit baş kısmı ise kendi ekseni etrafında dönebiliyor.

Canlılar farklı büyüklük ve uzunluklara sahiptir. Baş kısmı kumsalın kenarına denk gelen canlılar hareket ederek yeniden suya ulaşabiliyorlar. Bunun için fare yada parmağınızla canlıların baş kısmını kumsalın kenarına getirmeniz gerekiyor. Canlıların hareket edeceği yönde yani canlının izleyeceği yolda başka bir canlı bulunursa öbceki canlı hareket edemiyor.

Balıkları kurtar oyunu oynarken önce kenarlarda bulunan canlılardan baş kısmı dışarı bakanların üstüne tıklayarak denize ulaşmalrını sağlamalısınız. Bu şekilde hem kumsalda bulunan canlı sayısı azalmış olur hemde diğer canlıların önü açılmış olur. Kumsaldaki tüm canlıları suya ulaştırdığınızda bölümü tamamlayıp bir sonraki bölüme geçiş yapıyorsunuz. Her yeni bölümde kumsaldaki canlı ve delik sayısı artıyor. Böylece bölümleri tamamladıkça karşınıza daha zor bölümler çıkıyor. Her bölümü zeka ve düşünme becerilerinizi kullanıp en kısa sürede tamamlamaya çalışarak zevkli ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. 

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz