Araba Dövüşü Arenası Oyunu

Fighting Vehicles Arena
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Araba Dövüşü Arenası Oyunu Nasıl Oynanır ?

Araba dövüşü arenası oyunu ekranının sol tarafında 8x6 kare tasarım alanı ve sağ tarafında ise tasarımda kullanılacak 29 farklı eşya bulunuyor. Eşyalar pencerini aşağı yukarı hareket ettirerek tüm eşyaları inceleyebilirsiniz. Eşya penceresindeki kazı alanlar boştur. Bu boş alanların üzerinde EMPTY yazıyor. X0 yazan alanlardaki eşyaları alamıyorsunuz. X1 yazan alanlarda sadece bir tane, X2 yazan alanlarda 2 tane, X3 yazan alanlarda 3 tane aynı tür eşya bulunuyor. Fare yada parmağınızla kullanmak istediğiniz eşyayı seçip sol taraftaki kare alana sürükleyip bırakarak savaş aracını tasarlıyorsunuz.

Tasarımda kullanılacak eşyalar, fırın, buzdolabı, matkap, pervane, tüp, batarya, çamaşır makinesi, limon parçaları, karpuz ve simitten oluşuyor. Karpuz, simit ve limon gibi nesneleri aracın tekeri için kullanıyorsunuz. Pervane, piston ve matkap gibi eşyaları silah olarak kullanıyorsunuz. Diğer eşyaları ise aracın gövdesini tasarlamak için kullanıyorsunuz. Eşyaları seçip kullandıkça sağ taraftaki pencereden sayısı düşüyor.

Ekranın alt tarafındaki RESET butonuna tıklayarak tüm tasarımı sıfırlayıp yeni bir tasarıma başlıyorsunuz. Aracı tasarlayıp savaşa hazır olduğunuzda ise alt taraftaki START butonuna tıklıyorsunuz. Tasarımda kullandığınız her parçanın kendine göre bir enerjisi bulunuyor. Aracınız parçalanırsa savaşı kaybediyorsunuz. Eğer düşman aracını parçalarsanız savaşı kazanıp bölümü tamamlıyorsunuz. Böylece tasarımda kullanacağınız yeni eşyalara sahip oluyorsunuz yada mevcut olan eşyaların sayısı artıyor. Yeni eşyaları aracınıza ekleyip geliştirebilirsiniz. Böylece sonraki bölümlere daha güçlü bir araçla başlayarak araba dövüşü arenası oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz