6 Kişilik Uno Oyunu

Ocho
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

6 Kişilik Uno Oyunu Nasıl Oynanır ?

6 kişilik uno oyunu oynamaya başlarken önce menü sayfasından maç yapacak kişi sayısını belirliyorsunuz. Burada 2, 3, 4 ve 6 seçeneklerinden birini seçerek masaya oturuyorsunuz.

İlk kartlar dağıtılırken herkese 8'er tane kağıt veriliyor. Amacınız ise elindeki kağıtları rakiplerinden önce bitirmektir. Bu şekilde maçı kazanıyorsunuz. Kartlarda bulunan kağıtların ayrı ayrı özellikleri vardır. Üzerinde +2 yazan kağıdı yere atan kişiden sonraki rakibe yerden 2 kağıt çeker. Üzerinde +4 yazan kağıdı yere atan kişiden sonraki kişi de yerden 4 tane kağıt çekerek elindeki kağıtları çoğaltıyor. Üzerinde sağ ve sol yöne ok işareti olan kağıt sıralamayı değiştiriyor. Yani kağıtlar saat yönünde atılırken bu kağıt yere atılırsa bu sefer saat yönünün tersi yönünde sıralama değişiyor. Üzerinde büyük O harfi olan kağıdı yere atan kişiden sonraki kişi hamle yapamaz. Sonraki kişi hamle yapar. Birde üzerinde rakam olan kağıtlar vardır.

Hamle yapacağınız kağıtla parlak renkte yapamayacağınız kağıtlar ise mat renkte görünüyor. Hatta bu kağıtları seçmenize izin bile verilmiyor. Tüm hamlelerinizi dikkatli ve stratejik bir şekilde yapıp rakiplerinizden önce elinizdeki kağıtları yere atarak 6 kişilik uno oyunu oynamayı tamamlayın.

Yorumlar
Puro Guzel oyun 2023-01-26 19:43:03
canan güzelmiş 2022-12-20 18:57:24
Yorum Yaz