Zombi Hapishanesinden Kaçış Oyunu

Noob: Zombie Prison Escape
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Zombi Hapishanesinden Kaçış Oyunu Nasıl Oynanır ?

Zombi hapishanesinden kaçış oyunu oynarken bilgisayarlarda "W, A, S, D" tuşlarını kullanarak sağa sola yada ileri geri hareket ediyorsunuz. SPACE boşluk bırakma tuşuyla havaya doğru zıplıyorsunuz. "E" ile kutuları açıp anahtarları alıyorsunuz yada kilitli kapıları açıyorsunuz. Farenin sol tuşuna tıklayarak kutulara yumruk atıp kırıyorsunuz yada yaratıklara saldırarak öldürüyorsunuz. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise ekranın sol tarafındaki kontrol paneli üzerinde parmağınızı sürükleyerek karakterinizi parkur üzerinde hareket ettiriyorsunuz.Sağ taraftaki zıplama, tutma ve yumruk atma butonlarını kullanarak ta diğer işlemleri gerçekleştiriyorsunuz.

Ana sayfada LEVEL ve CHALLENGES olmak üzere 2 farklı seçenek karşınıza çıkıyor. LEVEL seçeneğinde 10 tane bölüm bulunuyor. Bu bölümlerde kutulardaki anahtarları bulup kilitli kapıları açmanız gerekiyor. Koridorlardaki silahları alarak ta size saldıran yaratıkları öldürüyorsunuz. Eğer yaratıklar size dokunursa ölüyorsunuz ve bu durumda aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Ekranın üst tarafında almanız gereken anahtar sayısı ve buldupunuz anahtarları takip edebilirsiniz. Tüm anahtarları bulduğunuzda kilitli kapıları açıp bölümü tamamlayabilirsiniz. 

CHALLENGES seçeneğinde ise 6 farklı bölüm bulunuyor. Bu bölümlerde de anahtarları bulup kapıları açmanız gerekiyor. Bu bölümlerde parkur engel ve tuzaklarla doludur. Zombi hapishanesinden kaçış oyunu oynarken bu tuzaklara yakalanırsanız ölüyorsunuz ve aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz.

Yorumlar
QWERTYZ OYUN ÇOK MÜQ 2024-06-09 11:28:33
Yorum Yaz