Yürüyen Merdiven Oyunu

Escalator Rush 3D
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Yürüyen Merdiven Oyunu Nasıl Oynanır ?

Yürüyen merdiven oyunu oynarken fare yada parmağınızla ekrana tıkladığınız sürece yolcular ileriye doğru hareket ediyor. Tıklama işlemini sonlandırdığınızda ise yolcular sabit duruyor. Parkurda çift şeritli araba yolu, yukarı doğru hareket eden elektrikli basamaklar, yolcu otobüsleri ve farklı şekillerde gemiler bulunuyor. Amacımız yolcuları akan trafikten geçirip otobüs ve gemilere bindirmektir.

Araba trafiğinin içinde yolcu sayısını arttırma ve azaltma bariyerleri bulunuyor. Örneğin yolcular üzerinde "X3" yazan bariyerlerden geçtiğinde, yolcu sayısı 3 katına çıkıyor. "+20" bariyerinden geçerken yolcu sayısı 20 artıyor. "/2" bariyerinden geçerken yolcu sayısı yarıya iniyor. Bu şekilde bariyerlerden geçip yolcu sayısını arttırarak limana yada otobüs durağına ulaşmaya çalışmalısınız. Bariyerler soldan sağa yada sağdan sola doğru hareket ediyor. Yolcuları ilerletirken bariyerlerin hareket yönünü de hesaba katmanız gerekiyor.

Her bölümü tamamlamak için en az bir yolcuyu parkurun sonundaki limana yada otobüs durağına ulaştırmanız gerekiyor. Gemiye yada otobüse binen yolcu sayısı kadar puan kazanıyorsunuz. Ekranın üst tarafından kazandığınız puan miktarını ve bulunduğunuz bölüm sayısını takip edebilirsiniz. Puanlarınızı kullanarak yeni yolcu satın alabilirsiniz veya karakterlerinizi değiştirebilirsiniz.

Yolcular arabaların altında kalıp ezildiğinde veya gemiye binemeyip suya düştüğünde ölüyorlar. Bu şekilde de yolcu sayınızda eksilme oluyor. Tüm yolcular öldüğünde ise yanıyorsunuz ve bu durumda aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalarak yürüyen merdiven oyunu oynamaya devam ediyorsunuz.

Yorumlar
duygu yani güzel 2024-01-18 14:15:04
Yorum Yaz