Tren Drift Oyunu

Train Drift
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Tren Drift Oyunu Nasıl Oynanır ?

Tren drift oyunu oynarken bilgisayarlarda "A, D" ve sağ sol yön tuşlarına tıklayarak aracı virajlara geldiğinde sağa sola doğru yaslıyorsunuz. Tıklama işlemini uzun tutarsanız aracınız ray değiştiriyor. Cep telefonları ve mobil tabletlerde ise aynı işlemleri ekranın sağ ve sol tarafına parmağınızla tıklayarak gerçekleştiriyorsunuz.

3 şeritli raylardan oluşan bir hat bulunuyor. Aracınızı sağa sola yaslayarak ray değiştiriyorsunuz. Ray değiştirirken önce aracınızın ön tekeri belli bir süre sonrada arka tekeri diğer raya geçiş yapıyor. Raylarda ilerlerken karşınıza beton duvarlar yada karşı yönden gelen başka araçlar çıkıyor. Beton duvarlar bulunduğunuz hattın sonunu gösteriyor. Bu beton duvarlara gelmeden yada karşı taraftan gelen araca yaklaşmadan ray değiştirerek kaza yapmaktan kurtuluyorsunuz. Ayrıca hava şartları da sizi etkiliyor. Kuvvetli rüzgarlar ve fırtınalar giden aracınızın dengesini bozuyor ve devrilmesine neden oluyor. Rüzgarlı havada aracınızı rüzgarın tersi yönünde yaslayarak yolunuza devam etmeniz gerekiyor. Rayların sağ ve sol tarafındaki tabelaları takip ederek beton duvarları, karşı yönden gelen araçları ve hava şartlarını daha önceden öğrenebilirsiniz. Kaza yaparsanız aynı bölüme tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Parkurun sonundaki bitiş noktasına ulaştığınızda ise bölümü tamamlayıp bir sonraki bölüme geçiş yapıyorsunuz. Ekranın üst tarafındaki LEVEL kısmından bulunduğunuz bölüm sayısını ve sağ üst köşeden de kasanızda bulunan para miktarını takip edebilirsiniz.

Tren drift oyunu oynarken havada bulunan altınları toplayarak para kazanıyorsunuz. Kazandığınız paraları kullanarak SHOP bölümünden daha hızlı, ağır ve kontrol edilebilir araçlar satın alabilirsiniz. 

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz