Remi Oyunu

Gin Rummy
Tam Ekran
Paylaş
Kaydet
Yeniden Oyna
Tam Ekran

Remi Oyunu Nasıl Oynanır ?

Remi oyunu 52 adet iskambil kağıdı kullanılarak oynanıyor. Başlangıçta herkese 10'ar adet iskambil kağıdı dağıtılıyor. Artan 32 adet iskambil kağıdı ise arkası kapalı olarak yere dizilmiştir. Yerde dizili olan kağıtlardan yada rakibinizin yere atmış olduğu kağıdı alarak per oluşturmaya çalışıyorsunuz. Elinizde bulunan işe yaramayan kağıtlardan birini de yere atıp sıranın rakibinize geçmesini sağlıyorsunuz. Rakibiniz de yerde dizili olan kağıtlardan bir tanesini yada sizin yere attığınız kağıdı alarak per oluşturmaya çalışıyor.

Perler düz yada sıralı şekilde yapılabilir. İsterseniz 3'erli perler yapabilirsiniz isterseniz de 4 yada 5'erli perler oluşturabilirsiniz. Perler dışında kalan kağıtların değeri 10'un altında olursa KNOCK butonuna tıklayarak elinizi açabiliyorsunuz. Kağıtların üst tarafındaki DEADWOOD kısmında perler dışında kalan kağıtların değerlerinin toplamı görülüyor. Oluşan perlerde karartılmış şekilde görünüyor.

Elinizi açtığınızda karşınıza çıkan pencerede her iki oyuncununda elindeki kağıtlar ve perler görünüyor. Per oluşmayan kağıdı fazla olan taraf eli kaybediyor. Elde kalan kağıtlar birbirinden çıkartılarak kazanan tarafa puan olarak yazılıyor. Puan değeri 100'ü geçen taraf remi oyunu oynamayı kazanıyor. Bunun için el sonunda düşük sayı kalmasını istiyorsanız yere büyük değerlikli kağıtlar atarak elinizi küçültmeniz gerekiyor.

Yorumlar
Bu oyun için ilk yorum yazan sen olmak ister misin?
Oyun hakkındaki düşüncelerini ziyaretçilerimizle paylaş.
Yorum Yaz